سرزمین‌های اشغالی غیر قابل سکونت می‌شود؟

بسته خبری ویژه تحولات مقاومت در غرب آسیا

نبرد در غزه در حالی وارد دویست و پنجاه و نهمین روز خود شد‍‍ که رزمندگان فلسطینی همچنان در رفح مقاومت می‌کنند و اشغالگران در دو هفته گذشته نه تنها دستاوردی نداشتند، بلکه متحمل سنگین‌ترین تلفات شده‌اند.

به گزارش شهروند آنلاین، 259 روز از جنگ در غزه می‌گذرد و همچنان اشغالگران به بمباران شدید مناطق مختلف از جنوب تا مرکز و شمال این منطقه پر جمعیت ادامه می‌دهند؛ از بامداد امروز نیز مناطق مختلف شهر خان‌یونس در جنوب غزه هدف این حملات قرار گرفت.

طبق آخرین آمار وزارت بهداشت غزه، 37413 نفر تاکنون به شهادت رسیده و 85653 تن دیگر زخمی شده‌اند و در این میان پیکر بیش از 10 هزار شهید همچنان زیر آوار ساختمان‌ها است که جزو آمار شهدا محسوب نمی‌شود.

اما در مقابل نیز رژیم اشغالگر روز به روز در بحران فرو می‌رود و فشار مخالفان و خانواده اسرای اسرائیلی بر نتانیاهو نیز فزونی می‌یابد، این فشارها به خصوص پس از گزارش آمریکا مبنی بر اینکه 50 نفر از 120 اسیر نزد حماس همچنان زنده‌اند،افزایش یافته است.

بمباران اطراف بیمارستان اروپایی

جنگنده‌های ارتش اسرائیل به شدت اطراف بیمارستان اروپایی در جنوب شرق شهر خان‌یونس را بمباران کردند.

درگیری‌های شدید در غرب رفح

منابع فلسطینی از شنیده شدن صدای درگیری‌های شدید در غرب شهر رفح و همزمان حملات توپخانه‌ای ارتش اشغالگر خبر دادند

گلوله باران شدید خان‌یونس

توپخانه ارتش اسرائیل در ساعات ابتدایی بامداد امروز مناطق مختلف شهر خان‌یونس را هدف گلوله‌باران قرار داد.

هجوم صهیونیست‌ها برای خرید مولد‌های برق خانگی

رسانه‌های عبری‌زبان اعلام کردند که پس از هشدار رئیس شرکت برق اسرائیل، صهیونیست‌ها به وحشت افتاده و در 24 ساعت گذشته سرچ «مولدهای برق خانگی» در گوگل به میزان 250 درصد افزایش یافته است.

رئیس شرکت برق اسرائیل گفته بود: «ما پس از 72 ساعت از بروز جنگ [با حزب‌الله] دیگر توانایی تأمین برق را نخواهیم داشت و اینجا غیر قابل سکونت خواهد شد»./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.