بحران‌های سه‌گانه در سرزمین‌های اشغالی

ژنرال اسرائیلی:ادامه جنگ با حضور نتانیاهو باعث فروپاشی می‌شود

یک ژنرال ارشد رژیم اسرائیل گفت که ادامه یافتن جنگ غزه همزمان با ادمه دولت نتانیاهو، به «فروپاشی راهبردی» برای این رژیم منجر می‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین، در ادامه انتقادات گسترده داخلی از کابینه رژیم اسرائیل، «گادی شمانی» فرمانده سابق لشکر «غزه» در ارتش اشغالگر در سخنانی به انتقاد از سیاست بنیامین نتانیاهو در قبال جنگ غزه و شرایط امنیتی و سیاسی این رژیم پرداخت.

او گفت:«اسرائیل توان تحمل 8 ماه بحران نظامی، سیاسی و امنیتی را ندارد، اوضاع در اسرائیل روز به روز خطرناک‌تر و دستاوردهای ارتش بی‌اثر می‌شود».

او تأکید کرد که فشار به نیروهای ذخیره به اوج خود رسیده و اقتصاد اسرائیل به شکل گسترده متحمل خسارت شده است.

گادی شمانی در ادامه گفت: «اگر نتانیاهو استعفا ندهد و جنگ نیز همچنان ادامه یابد، این شرایط موجب فروپاشی راهبردی برای اسرائیل خواهد شد».

او همچنین به سخنرانی پیش روی نتانیاهو در کنگره اشاره کرد و گفت که سخنرانی نتانیاهو در مقابل کنگره یک فاجعه است و ممکن است صدمات جبران‌ناپذیری برای اسرائیل به بار آورد.

فرمانده سابق لشکر غزه در ارتش اشغالگر اسرائیل همچنین همانند «دانیال هاگاری» سخنگوی ارتش اشغالگر، گفت که بعید است حماس به زودی تسلیم شود؛ او تأکید کرد: «عملیات نظامی علیه حماس با چالش‌های بزرگی روبه‌رو است و وضعیت میدانی نشان می‌دهد که انتهای جنگ پیچیده خواهد بود»./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.