ادغام رشته‌های تجربی و ریاضی!

اظهارات معاون وزارت آموزش‌وپرورش درباره بازطراحی شاخه نظری در دبیرستان‌ها

معاون وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: بازطراحی شاخه نظری با ادغام رشته‌های تجربی و ریاضی مدنظر است، البته این موضوع هنوز در شورای عالی آموزش‌وپرورش به تصویب نرسیده است.

به گزارش شهروند آنلاین،محمدمهدی کاظمی در گفت‌وگو با تسنیم درباره سرانجام بازطراحی ساختار دوره متوسطه دوم و ادغام رشته‌های تجربی و ریاضی اظهار کرد: این موضوع همچنان در حال بررسی کارشناسی است و هنوز نهایی شده. البته معتقدیم ساختار دوره متوسطه دوم نیازمند بازنگری در شاخه نظری و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است.

او افزود: در آموزش مهارتی (هنرستان‌ها) با اختیارات وزارت آموزش و پرورش تغییراتی را متناسب با نیاز بازار کار انجام دادیم اما در شاخه نظری هنوز جمع‌بندی نهایی انجام نشده است و تغییرات باید به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش هم برسد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بازطراحی شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی متوسطه دوم از سال گذشته در دستور کار وزارت آموزش و پرورش بود و در دوره دوم متوسطه ادغام رشته‌های علوم تجربی و ریاضی و فیزیک باتوجه به قرابت محتوایی، مدنظر است، گفت: شاید در سال 1403 این موضوع در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شود اما اجرای آن از سال 1404 خواهد بود./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.