نیکوزیا به کریدور بشردوستانه بازگشت؟!

قبرس پس از هشدار «سید حسن نصرالله» پا پس کشید

«نیکوس کریستودولیدس»، رئیس جمهوری قبرس، اعلام کرد که این کشور جزیره‌ای در شرق مدیترانه، در هیچ عملیات نظامی در منطقه یا جای دیگر دخالت ندارد.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از تلویزیون العالم، پس از آنکه «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله هشدار داد که در صورت استفاده از خاک قبرس برای هدف قرار گرفتن خاک لبنان، این کشور تحت تاثیر قرار خواهد گرفت، نیکوزیا با نگرانی به این سخنان واکنش نشان داد.

«نیکوس کریستودولیدس»، رئیس جمهوری قبرس، روز پنجشنبه اعلام کرد که این کشور جزیره‌ای در شرق مدیترانه، در هیچ عملیات نظامی در منطقه یا جای دیگر دخالت ندارد.

کریستودولیدس این سخنان را در واکنش به سخنرانی سید حسن نصرالله مطرح کرد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان هشدار داد که اگر قبرس به اسرائیل اجازه استفاده از بنادر و فرودگاه‌های خود را برای هدف گرفتن خاک لبنان بدهد، تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

رئیس جمهور قبرس مدعی شد که کشورش بخشی از راه حل است، نه بخشی از مشکل و نقش نیکوزیا در کریدور بشردوستانه برای غزه را جهان عرب و جامعه جهانی به رسمیت شناخته‌اند.

او همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اینکه «آیا هنوز کانال ارتباطی با حزب‌الله یا دولت لبنان وجود دارد؟» بیان کرد: بی‌شک، یک کانال ارتباطی با دولت لبنان و دولت ایران وجود دارد. کانال‌های ارتباطی از طریق مسیر دیپلماتیک هستند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در جریان سخنرانی روز چهارشنبه به مناسبت شهادت «حاج ابوطالب»، فرمانده میدانی حزب‌الله، درباره همکاری دولت قبرس با رژیم صهیونیستی هشدار داد.

او تاکید کرد: ما به دولت قبرس هشدار می‌دهیم که اگر فرودگاه‌ها و پایگاه‌های خود را به روی اسرائیل برای هدف قرار دادن لبنان بگشاید، بخشی از جنگ خواهد بود. ما به همبستگی، حمایت و کمک خود به غزه ادامه خواهیم داد و برای همه احتمال‌ها آماده‌ایم و هیچ چیز ما را از انجام این وظیفه باز نخواهد داشت./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.