خسارتی که زلزله در کاشمر به جای گذاشت

مردم تا ایمن‌سازی مکان‌های آسیب دیده در چادر‌ها اسکان یابند

۹۰۰ واحد مسکونی در زلزله کاشمر آسیب دیده است.

به گزارش شهروند آنلاین، فرماندار کاشمر گفت: ۹۰۰ واحد مسکونی که  به طور تقریبی همه آنها در روستا‌ها قرار دارد بر اثر زلزله سه‌شنبه گذشته کاشمر دچار خسارت شده است. حجت‌الله شریعتمداری افزود: براساس ارزیابی‌های  نخست ۳۰۰ واحد مسکونی به صورت کلی آسیب دیده است و باید این واحد‌ها به طور کامل تخریب و دوباره ساخته شود و حدود ۶۰۰ واحد مسکونی نیز به بازسازی نیاز دارد. او افزود:  ۶ هزار ظرفیت اسکان اضطراری در  کاشمر و به خصوص در روستا‌های آسیب‌دیده ایجاد شده است.

فرماندار کاشمر گفت: روستا‌های زنده جان، کسرینه، محمدیه، سرحوضک وحاجی آباد از این زلزله بیشترین خسارت را  دیده‌اند.از این رو توصیه شده است؛ مردم تا ایمن‌سازی مکان‌های آسیب دیده در چادر‌ها اسکان یابند.

شریعتمداری افزود: از دیشب مقرر شده است آستان قدس رضوی هزار و ۲۰۰ وعده غذایی در شهرستان کاشمر طبخ و در مناطق زلزله‌زده توزیع کند.

او گفت: بر اثر زلزله پنج ریشتری روز سه‌شنبه چهار نفر فوت کردند و ۱۱۵ نفر نیز مصدوم شده‌اند که ۱۵ نفر همچنان در بیمارستان بستری هستند.

فرماندار کاشمر گفت: سه نفر از افراد بستری در بیمارستان در بخش مراقبت‌های ویژه هستند. زلزله پنج ریشتری کاشمر ساعت ۱۳ و ۲۴ دقیقه ظهر روز سه‌شنبه ۲۹ خرداد بین ۲ شهرستان کاشمر و خلیل‌آباد به وقوع پیوست.

شریعتمداری افزود: ۲۰ تیم ارزیاب برای تعیین  مقدار دقیق خسارت‌ها در مناطق زلزله‌زده حضور یافته‌اند.

شهرستان کاشمر در جنوب غربی مشهد ۱۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۱۱۵ هزار نفر در شهر‌های کاشمر و فرگ قلعه و بقیه در ۲۵ روستای این شهرستان ساکن هستند./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.