چشیدن غذا پای سفره ایرانی

اجتماع قنادها و آپزها در باغ کتاب

دبیرخانه انجمن صنفی آشپزان و سرآشپزان کشور، نخستین مسابقه بزرگ آشپزی را با شعار «سفره ایرانی را باید چشید» برای احیا و شناخت غذاها و سفره ایرانی و ترویج سنت سالم‌خواری برگزار می‌کند.

به گزارش شهروند آنلاین از دبیرخانه انجمن صنفی آشپزان و سرآشپزان کشور، تغذیه سالم و داشتن برنامه صحیح می‌تواند از بروز بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات جلوگیری و حتی به درمان بیماری‌ها نیز کمک کند. داشتن برنامه غذای سالم برای سلامتی و رشد بدن لازم و ضروری است.

براین اساس نخستین مسابقه آشپزی در دو بخش قنادی و آشپزی با شعار «سفره ایرانی را باید چشید» برای حفظ آشپزی ایرانی به ویژه در میان نسل جدید که بیشتر گرایش به غذاهای فست فودی دارد، برگزار می‌شود.

ثبت غذاهای ابداعی ایرانی، آشنایی با غذاهای اصیل ایرانی از دیگر اهداف برگزاری این مسابقه است. در این رقابت بیش از ۷۰ هنرمند صنعت غذا و شیرینی شرکت می‌کنند که با طبخ و ارایه غذا، خوراک، کیک و شیرینی‌های سنتی ایران زمین مهارتشان در طبخ غذاها و شیرینی‌های کاملا ایرانی در معرض قضاوت و داوری قرار می‌دهند.

مسابقه آشپزی «سفره ایرانی را باید چشید»، یکشنبه- دوم تیر ماه- درباغ کتاب تهران برگزار می‌شود. این مسابقه برای نخستین بار در کشور به همت انجمن صنفی آشپزان و سرآشپزان برگزار می‌شود و هیات داوران متبحر و دوره دیده زیر نظر انجمن با رعایت استانداردهای جهانی برای نخستین بار داوری می‌کنند.

علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه و آشنایی با غذاهای ایرانی و سنتی می‌توانند با شماره ۰۹۱۹۵۴۷۱۸۸۲ تماس بگیرند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.