رخنه پهپادی به آسمان سرزمین‌های اشغالی

گزارش هاآرتص از توانایی حزب‌الله و کاهش قدرت بازدارندگی اسرائیل

روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت: حزب‌الله لبنان بسیار هوشمند است و اسرائیل توان مقابله با پهپاد‌های آن را ندارد.

به گزارش شهروند آنلاین، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی با اشاره به موفقیت حزب‌الله در به چالش کشیدن سامانه پدافند هوایی رژیم اشغالگر اسرائیل که نمی‌تواند به صورت کامل با پهپاد‌های حزب‌الله که تقریباً هر روز پرتاب می‌شود، مقابله کند، به افزایش تهدیدات پهپاد‌های حزب‌الله علیه رژیم صهیونیستی پرداخت.

در این گزارش،«اینیو کوبوویچ» خبرنگار امور نظامی تاکید کرد «ارتش اسرائیل راهی برای مقابله با تهدید پهپاد‌های حزب‌الله پیدا نکرده است».

او اظهار داشت: پهپاد‌های حزب‌الله لبنان ویرانی بزرگی در شمال داشته و احساس امنیت را در اذهان ده‌ها هزار شهرک‌نشین صهیونیست که از بازگشت به شهر‌های خود بیم دارند درهم می‌کوبند.

هاآرتص با اشاره به اینکه پهپاد‌های حزب‌الله معادله‌ای جدید در ساختار جنگ «یک سازمان نظامی با یک ارتش منظم» خلق کرده است، تاکید کرد: حزب‌الله لبنان به لطف فناوری موجود و سلاح‌های دقیق به گروه نظامی هوشمند با توانایی‌های دقیق برای جمع‌آوری اطلاعات و حمله تبدیل شده است به گونه‌ای که ارتش و زیرساخت‌های حیاتی اسرائیل را تهدید می‌کند.

این روزنامه صهیونیستی اذعان کرد: دستیابی حزب‌الله به سلاح‌های دقیق مانند پهپاد‌های بسیار زیاد، اسرائیل را از توان کلاسیک دفاعی که به صورت اساسی بر دفاع منطقه‌ای، عمق جغرافیایی و استراتژیک و نیز دیوار‌ها و موانع فیزیکی علیه طرف مقابل استوار است، محروم کرده است. توانایی‌های کنونی حزب‌الله، توازن قدرت راهبردی اسرائیل را در برابر دشمنان تل آویو تضعیف کرده است.

این روزنامه همچنین اشاره کرد: حزب‌الله از ابتدای جنگ غزه، توانایی تجربه‌اندوزی مستمر خود را نشان داده است و می‌داند که چگونه مکان رادار‌های ارتش اسرائیل را که در تشخیص پهپهاد‌ها و موشک‌ها مشکل دارند، شناسایی کند.

هاآرتص همچنین با اشاره به اینکه حزب‌الله از ابتدای جنگ غزه از تجربیات گسترده‌ای که در طول جنگ در سوریه به دست آورده استفاده کرده است، افزود: این تجربه به حزب‌الله امکان داده است که قابلیت‌های خود را افزایش دهد و یک ساختار عملیاتی منظم برای سامانه پهپادی بسازد؛ راهی که به موفقیت حزب‌الله در به چالش کشیدن سامانه دفاع هوایی ارتش اسرائیل منجر شده است.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص به نقل از یک منبع امنیتی عالی‌رتبه این رژیم نوشت: توانایی حزب‌الله برای حمله دقیق و غافلگیر‌کننده همراه با شلیک انبوه پهپاد‌ها و موشک‌های کروز، یک تهدید واقعی برای سامانه دفاع هوایی اسرائیل ایجاد کرده است.

هاآرتص افزود که حزب‌الله بیشتر بر حمله به زیرساخت‌های اقتصادی غیرنظامی و اهداف نظامی رژیم اسرائیل که مهمات دقیق در اختیار دارد، متمرکز خواهد شد.

این روزنامه با اشاره به هدف قرار گرفته شدن شهرک‌های صهیونیست‌نشین در شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین توسط حزب‌الله افزود که تخلیه گسترده شهرک‌نشینان از شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین به حزب‌الله این امکان را داد تا به شهرک‌های خالی که نظامیان صهیونیستی وارد آنها شده‌اند به عنوان اهداف قانونی نگاه کند.

مقاومت اسلامی لبنان روز سه‌شنبه با انتشار ویدئویی، بخشی از عملیات اطلاعاتی پهپادی خود در عمق سرزمین‌های اشغالی فلسطین را به نمایش گذاشت.

پهپاد‌های حزب‌الله لبنان در این عملیات از مناطق و اهداف حساس نظامی و اقتصادی رژیم صهیونیستی با موفقیت و کیفیت بالا تصویربرداری کرده‌اند.

این عملیات شناسایی، زلزله‌ای را میان نهاد‌های نظامی، اطلاعاتی، سیاسی رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشین‌های مهاجر ساکن سرزمین‌های اشغالی ایجاد کرده است./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.