استقبال از پیوستن اسپانیا به شکایت آفریقای جنوبی در لاهه

وزیر خارجه قطر: آتش‌بس فوری در غزه تنها راه کاهش تشدید تنش در همه جبهه‌ها است

وزیر امور خارجه قطر در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با خوزه مانوئل آلبارز، وزیر امور خارجه اسپانیا، تاکید کرد: «ما در تلاش هستیم تا هر چه سریعتر به توافق آتش‌بس و تبادل اسیران دست یابیم.»

به گزارش شهروند آنلاین، محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر امروز جمعه گفت: از پاسخ حماس به پیشنهاد آتش‌بس جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برخی شکاف‌ها و فاصله‌ها را بین پاسخ حماس و آنچه ارائه شده است، لمس کردیم.

او تاکید کرد که آتش‌بس فوری تنها راه کاهش تشدید تنش در همه جبهه‌ها است و در حال حاضر یک تعهد اخلاقی برای دستیابی به توافق آتش‌بس در سریع‌ترین زمان ممکن وجود دارد.

وزیر خارجه قطر تاکید کرد:‌ ما روی شرکای خود برای اعمال هر گونه فشار برای آتش‌بس و آغاز یک روند سیاسی حساب می‌کنیم.

او اظهار کرد، به رسمیت شناختن کشور فلسطین پیام مهمی در رد استانداردهای دوگانه بوده و به رسمیت شناختن کشور فلسطین توسط اسپانیا گامی بسیار تاریخی و مهم است.

آل ثانی از پیوستن اسپانیا به شکایت آفریقای جنوبی در دیوان بین‌المللی دادگستری استقبال و تاکید کرد: ما استانداردهای دوگانه را رد می‌کنیم و حاکمیت قانون باید برای همه اعمال شود.

او افزود: کشورها باید برای حمایت از راه حل ۲ دولتی گام بردارند و قانون باید برای همه اعمال شود و هیچکس نباید بالاتر از قانون باشد، با توجه به اینکه اقدام مشترک بهترین راه برای جلوگیری از عواقب درگیری‌ها در خاورمیانه و اروپا است و ما دائما در حال هماهنگی با اسپانیا در خصوص آخرین تحولات در مذاکرات هستیم.

وزیر خارجه اسپانیا نیز گفت: مشارکت ما در حمایت از شکایت آفریقای جنوبی در برابر دادگاه بین‌المللی دادگستری مشخص است./ایسنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.