احتمالا کار به دور دوم می‌کشد مگر …

پیشگویی رئیس مرکز تحقیقات صداوسیما از انتخابات ریاست جمهوری

رئیس مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما می‌گوید، مناظره اول را بیش از ۱۹ میلیون نفر دیده‌اند و با وضعیت فعلی، انتخابات به دور دوم می‌رود.

به گزارش شهروند آنلاین،حسین شاکری‌نژاد در گفت‌وگو با برنامه «زمانه» شبکه دو گفت: فردای مناظره اول ریاست جمهوری، یک نظرسنجی تلفنی توسط مرکز تحقیقات صدا و سیما انجام و مشخص شد که مناظره اول ۳۱ درصد مخاطب داشت. نظرسنجی‌های دیگر نیز تقریبا همین میزان مخاطب را احصا کرده بودند. اگر این عدد را در جامعه بالای ۱۸ سال که حدودا ۶۱.۵ میلیون نفر است لحاظ کنیم، تقریبا می‌توان گفت که بیش از ۱۹ میلیون نفر مناظره‌ اول را تماشا کرده‌اند.

او در پاسخ به المیرا شریفی‌مقدم مجری برنامه درباره اینکه وضعیت نظرسنجی‌ها درباره میزان مشارکت چگونه است، بیان کرد: در تمام نظرسنجی‌ها، کماکان درصد بالایی از کسانی که قصد رای دادن دارند، می‌گویند هنوز تصمیم نگرفته‌اند به چه کسی رای دهند.

رئیس مرکز تحقیقات صداوسیما همچنین تصریح کرد که با شرایط فعلی انتخابات به دور دوم کشیده می‌شود.احتمالا همه در فضای مجازی دیده‌اند که فاصله سه نفر از نامزدها بسیار نزدیک است و حتی در نظرسنجی‌های مختلف جایگاه آنها جابه‌جا می‌شود. نکته‌ای که تا امروز به نظر می‌رسد خیلی جدی باشد، این است که ظاهرا انتخابات در دور اول تمام نمی‌شود و تا به امروز طبق نظرسنجی‌ها، هیچ کدام از نامزدها نمی‌توانند ۵۰ درصد آرا را داشته باشند و انتخابات به دور دوم می‌رود؛ البته اگر هفته‌ آینده اتفاق خارق‌العاده‌ای رخ ندهد. /ایسنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.