شکایت دولت آمریکا از تیک تاک به بهانه نقض حریم خصوصی کودکان

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) شکایتی را علیه شبکه اجتماعی چینی تیک‌تاک (TikTok) و شرکت مادر آن یعنی بایت‌دنس (ByteDance) به دلیل نقض احتمالی حریم خصوصی کودکان به وزارت دادگستری آمریکا ارجاع داده است.

به گزارش شهروند آنلاین، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا(FTC)  شکایتی را علیه شرکت چینی تیک‌تاک (TikTok)  و شرکت مادر آن یعنی بایت‌دنس(ByteDance)  به دلیل نقض احتمالی حریم خصوصی کودکان به وزارت دادگستری آمریکا ارجاع داده است.

این کمیسیون مدعی است که در تحقیقات خود دلیلی برای “این باور” پیدا کرده است که این شرکت‌ها “قانون را نقض می‌کنند یا در شرف نقض قانون هستند.”

سخنگوی تیک‌تاک در بیانیه‌ای به بی‌بی‌سی اعلام کرد که مقامات این شرکت از این تصمیم به شدت ابراز ناامیدی کرده‌اند.

شکایت تیک‌تاک از دولت آمریکا

این پرونده جدا از قانونی است که اوایل سال جاری میلادی برای ممنوعیت فعالیت تیک‌تاک در ایالات متحده در صورت عدم فروش شرکت بایت‌دنس تصویب شد.

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا گفت که تحقیقاتش روی نقض احتمالی قانون FTC و همچنین نقض قانون محافظت از حریم خصوصی کودکان در اینترنت (COPPA) متمرکز شده است.

این کمیسیون همچنین گفت که معمولاً اعلام نمی‌کند که شکایتی را به وزارت دادگستری ارجاع داده است، اما در این مورد احساس می‌کند که انجام این کار به نفع عموم است.

قانونCOPPA  بر جمع‌آوری، استفاده و افشای اطلاعات شخصی توسط سرویس‌های آنلاین در مورد کودکان زیر 13 سال نظارت می‌کند.

قانون FTC “اعمال یا اقدامات ناعادلانه یا فریبنده” توسط شرکت‌ها را هدف قرار می‌دهد.

در پاسخ، سخنگوی تیک تاک گفت که این شرکت این اتهامات را تکذیب می‌کند و “بیش از یک سال است که با FTC همکاری می‌کند تا نگرانی‌های این کمیسیون را برطرف کند.”

او همچنین گفت: ما ناامید شدیم که این سازمان به جای ادامه همکاری با ما بر روی یک راه حل معقول، دعوای قضایی را دنبال می‌کند.”/تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.