اجماع علیه نسل‌کشی

پشتیبانی کوبا از شکایت آفریقای جنوبی در دادگاه لاهه

وزارت خارجه کوبا اعلام کرد، این کشور بر اساس تعهد قاطع و راسخ خود در حمایت و مشارکت در تلاش‌های بین‌المللی مشروع به منظور پایان دادن به نسل‌کشی فلسطینی‌ها توسط رژیم صهیونیستی، تصمیم گرفته تا به شکایت آفریقای جنوبی علیه این رژیم در دیوان بین‌المللی دادگستری ملحق شود.

به گزارش شهروند آنلاین، این وزارتخانه همچنین اعلام کرد: با در نظر گرفتن مفاد ماده ۶۳ اساسنامه دیوان بین‌المللی دادگستری و با رعایت دقیق تعهدات کوبا به عنوان کشور عضو کنوانسیون پیشگیری و مجازات جنایت نسل‌کشی، هاوانا از حق خود به عنوان کشور ثالث برای شکایت از رژیم صهیونیستی که ناقض آشکار کنوانسیون است، استفاده خواهد کرد.

به نقل از radiohc، وزارت خارجه کوبا در ادامه بیانیه خود آورده است: هدف اصلی این شکایت در دیوان بین‌المللی دادگستری توقف اقدامات مستبدانه علیه مردم فلسطین است.

در ادامه این بیانیه همچنین عنوان شده: تل‌آویو با مصونیت کامل، تحت حمایت و همدستی ایالات متحده، تعهدات خود را به عنوان یک قدرت اشغالگر تحت کنوانسیون چهارم ژنو نادیده می‌گیرد.

وزارت خارجه کوبا در بیانیه خود آورده است: نسل‌کشی به همراه آپارتاید، جابه‌جایی اجباری و مجازات جمعی در جهان امروز جایگاهی ندارد و توسط جامعه بین‌الملل تحمل نمی‌شود. عدالت و احترام در منشور سازمان ملل و قوانین بین‌الملل باید رعایت شوند./ایسنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.