احتمال وقوع جنگ چقدر است؟

طرح کانادا برای تخلیه شهروندان خود از لبنان

دولت کانادا به دنبال طرحی برای تخلیه ۴۵ هزار شهروند خود در صورت وقوع جنگ احتمالی میان رژیم اسرائیل و حزب‌الله لبنان است.

به گزارش شهروند آنلاین، روزنامه نشنال پست کانادا با نقل قول گفت‌وگوی تلفنی دیروز جمعه بین یسرائیل کاتس وزیر امورخارجه کابینه رژیم صهیونیستی و ملانی جولی وزیر امورخارجه کانادا، گزارش داد که این گفت‌وگو پرتنش بوده و جولی به کاتس اعلام کرده که ارتش کانادا در حال تهیه طرحی برای تخلیه ۴۵ هزار نفر از شهروندان خود از لبنان است.

در این گزارش همچنین آمده است که کاتس از دولت کانادا خواسته است تا بر حامیان ایرانی حزب‌الله فشار بیاورد.

گفته می‌شود این مقام رژیم صهیونیستی در پستی در ایکس (توئیتر سابق) مدعی شد: «اسرائیل نمی‌تواند به سازمان تروریستی حزب‌الله اجازه دهد به حملات خود به خاک و شهروندانش ادامه دهد و ما به زودی تصمیمات لازم را خواهیم گرفت. جهان آزاد باید بدون قید و شرط در کنار اسرائیل در جنگ با محور شرارت به رهبری ایران و اسلام افراطی بایستد».

حزب‌الله لبنان در چند ماه گذشته در پی جنایات هولناک رژیم صهیونیستی در نوار غزه و نسل‌کشی فلسطینیان در این منطقه، مواضع نظامی این رژیم را در شمال سرزمین‌های اشغالی هدف قرار داده است؛ موضوعی که سبب هراس صهیونیست‌های شهرک‌نشین در این مناطق شده است.

تاکنون ده‌ها هزار صهیونیست از ترس حملات مقاومت از شهرک‌‌های صهیونیست‌نشین نزدیک مرز لبنان فرار کرده‌اند.

در همین حال، با وجود اینکه محافل صهیونیستی به قدرت برتر حزب‌الله در جبهه نبرد در شمال فلسطین اشغالی اذعان دارند، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ۱۶ خرداد در لفاظی جدید خود، لبنان را به انجام “عملیاتی قوی” تهدید کرد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.