تهدید صلیب سرخ با گلوله‌های سنگین در غزه

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ از اصابت گلوله‌های سنگین به دفتر خود در نوار غزه خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ کمیته بین‌المللی صلیب سرخ (ICRC) با انتشار بیانیه‌ای در حساب کاربری خود، اعلام کرد که بعد از ظهر (جمعه) گلوله‌های کالیبر سنگینی به چند متری دفتر این سازمان غیر دولتی در نوار غزه و محل اقامت کارکنان آن اصابت کرده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، به دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ که صدها غیر نظامی آواره ساکن چادرها از جمله بسیاری از همکاران فلسطینی سازمان و خانواده‌های آنها در اطراف آن زندگی می‌کنند، خسارت مادی وارد شده و در نتیجه این حادثه نیز، شمار زیادی از قربانیان به بیمارستان صحرایی سازمان در منطقه انتقال یافتند.

این کمیته در بیانیه خود ضمن اعلام این که بیمارستان صحرایی آن پذیرای اجساد دست کم ۲۲ شهید و همچنین ۴۵ فرد زخمی ‌بوده در حالی که گزارش‌های دیگری از شمار زخمی‌های بیشتری حکایت دارند، تاکید کرد که این حادثه امنیتی خطرناک در ادامه چندین حادثه دیگر بوده که طی روزهای اخیر روی دادند جایی که پیش از این نیز چندین گلوله به مقر آن اصابت کرده بود.

این سازمان بین‌المللی در ادامه نیز ضمن محکومیت شدید چنین رویدادهایی که جان کارکنان بخش بشردوستانه و غیر نظامیان را به خطر می‌اندازد، هشدار داد که تیراندازی بسیار خطرناک در مجاورت تاسیسات بشردوستانه دارای مکان مشخص نزد طرف‌های درگیر و حامل نشان آشکار صلیب سرخ، جان غیر نظامیان و کارکنان سازمان را در معرض خطر قرار می‌دهد.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در پایان این بیانیه نیز خاطرنشان ساخت که بر اساس قانون بین‌المللی بشردوستانه، طرف‌های درگیر باید تمام اقدامات ممکن را برای جلوگیری از آسیب رساندن به غیر نظامیان و خسارت وارد کردن به اماکن غیر نظامی از جمله تأسیسات بشردوستانه انجام دهند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.