ارائه بیش از 665 هزار خدمت به حجاج در سرزمین وحی

اعزام حجاج بیمار در قالب 2 پرواز به کشور

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه در ایام حج تمتع جاری بیش از 665 هزار خدمت به حجاج کشورمان ارائه شده است، افزود: گروهی از حجاج بیمار ایرانی برای ادامه روند درمان با اولین پروازها به کشور بازگردانده شدند.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر گفت: از ابتدای عملیات بهداشتی و درمانی حج با تلاش کادر درمانی مرکز پزشکی حج و زیارت این جمعیت، 665 هزار و 313 خدمت درمانی و امدادی به حجاج کشورمان در سرزمین وحی ارائه شده است.

کولیوند با بیان اینکه 625 هزار و 997 مورد از این خدمات در مکه و مشاعر و 39 هزار و 322 مورد خدمت نیز در شهر مدینه به زائران ایرانی ارائه شده است، افزود: در حال حاضر 23 زائر در بیمارستان سعودی و 37 نفر نیز در بیمارستان مکه بستری هستند و متاسفانه تاکنون 16 زائر در ایام حج، جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه افزود: حجاج زائری که نیاز به ادامه درمان داشتند در قالب دو پرواز به کشور بازگردانده شدند و برنامه‌ریزی شده است تا سایر حجاج بیماری که نیاز به ادامه روند درمان دارند را در اولین پروازهای جمهوری اسلامی‌ به کشور اعزام کنیم تا ریسک سلامت حجاج کاهش پیدا کند.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه توضیح داد: این حجاج با حمایت جمعیت هلال احمر و همراه با کادر پزشکی مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر به کشور اعزام می‌شوند. سایر حجاج در وضعیت مناسبی به سر می‌برند و اعمال حج خود را به خوبی انجام داده‌اند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.