کاروان سلامت جمعیت هلال‌ احمر به دهلران رسید

۵۰۰ نفر از خدمات این کاروان سلامت بهره‌مند شدند

مدیرعامل جمعیت هلال ‌احمر استان ایلام از اعزام کاروان سلامت این جمعیت به مناطق محروم و کم‌برخوردار روستای کاور با همکاری شبکه بهداشت و درمان، بسیج سازندگی سپاه ناحیه دهلران، بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، موسسات خیریه و خیرین داوطلب این جمعیت خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‎رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ حمزه محمدی مقدم، مدیرعامل جمعیت هلال ‌احمر ایلام، گفت: کاروان سلامت جمعیت هلال احمر شهرستان دهلران با حضور پزشک داوطلب، کارشناس مامایی، کارشناس بینایی‌سنجی، پرستار، ماما، روان‌شناس و مددکار اجتماعی، نسخه‌پیچ و مسئول داروخانه، مربیان آموزشی و تیم سحر، میزخدمت ادارات و اعضای داوطلبان، جوانان، امدادگران و نجاتگران با هدف خدمت‌رسانی به مردم و اهالی مناطق کم‌برخوردار محدوده بخش مرکزی اعزام شدند.

او افزود: ویزیت رایگان، توزیع دارو، تب سنجی، تست غربالگری و کنترل فشار خون، بینایی و شنوایی‌سنجی، گفتاردرمانی، توزیع بسته‌های بهداشتی و فرهنگی، مشاوره و تغذیه، ایجاد فضای دوستدار کودک توسط اعضای جوانان، کارگاه آموزش پیشگیری از مخاطرات و کلاس کمک‌های اولیه از دیگر خدمات صورت گرفته توسط کاروان سلامت و نیکوکاری اعزامی‌ به مناطق کم‌برخوردار بود.

محمدی مقدم ادامه داد: در این کاروان سلامت ۲۰۰ نفر از اهالی روستای کاور به صورت کاملا رایگان توسط پزشکان داوطلب ویزیت وهمچنین ۳۰۰ نفر نیز از خدمات دارویی، آموزشی، مامایی ، مشاور و مددکار اجتماعی، تب‌سنجی، کنترل فشار خون و … بهره‌مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام تصریح کرد: توزیع ۳۰ بسته معیشتی و بهداشتی، ایزوگام و لکه‌گیری ۲۰۰ متر سقف منازل برخی مددجویان جمعیت از دیگر اقدامات در راستای اجرای ارائه خدمات به مناطق محروم و کم‌برخوردار در قالب کاروان سلامت و چله خدمت بود.

محمدی مقدم ارزش کل خدمات برنامه کاروان سلامت به مناطق محروم و کم‌برخودار در روستای کاور را یک میلیارد و پانصد میلیون ریال اعلام کرد و افزود: از محل کمک‌های خیرین و داوطلبان جمعیت هلال احمر و سایر دستگاه‌های اجرایی و حمایتی شهرستان دهلران تأمین شده است.

گفتنی است؛ معاون عمرانی استاندار ایلام، امام جمعه و فرماندار شهرستان دهلران، فرماندهی سپاه پاسداران ناحیه دهلران، رئیس شبکه بهداشت و درمان و برخی روسای ادارات ضمن بازدید از این کاروان سلامت از خدمات ارزشمند جمعیت هلال احمر شهرستان دهلران تشکر و قدردانی کردند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.