رکورد تازه در ساخت مسکن ملی

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ‌نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم شتاب خوبی گرفت، گفت: ساخت مسکن ملی از ۲ میلیون و ۶۵۳ هزار واحد عبور کرد.

به گزارش شهروند آنلاین، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی صبح امروز ‌در آیین واگذاری 3191واحد و شروع عملیات اجرایی 10هزار واحد نهضت ملی مسکن لرستان با بیان اینکه ‌نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم شتاب خوبی گرفت، اظهار داشت: در تامین زمین شهری و روستایی در سراسر کشور از 100هزار هکتار عبور کردیم.

او با بیان اینکه در استان لرستان نیز ‌در تامین زمین به 3هزار هکتار زمین نیاز است، افزود: 2هزار هکتار تاکنون تامین شده و مابقی هم در حال تامین است و امروز نیز 3190واحد در بخش‌های مختلف روستایی و شهری در قالب پروژه نهضت ملی مسکن تحویل مردم می‌شود؛ همچنین عملیات اجرایی 10هزار واحد مسکونی آغاز می‌شود.

بذرپاش با بیان اینکه در سراسر کشور ساخت مسکن ملی از 2میلیون و 653هزار واحد عبور کرد، ادامه داد: از این تعداد 560هزار واحد تقدیم مردم و مابقی در مسیر اتمام و تحویل به متقاضیان در بخش‌های مختلف است و در بخش روستایی نیز از مجموع 550هزار واحدی که در سراسر کشور آغاز شده که نزدیک به 300هزار واحد تحویل مردم شده است.

وزیر راه و شهرسازی هدفگذاری دولت را تحویل یک قطعه زمین روستایی تا پایان 1403عنوان کرد و افزود: ‌تاکنون 600هزار قطعه آن تأیید شده و در مسیر تحویل قرار گرفته است، البته بیش از 100هزار قطعه تحویل مردم شده و تمام این اتفاقات با دستور رئیس ‌جمهور شهید رخ داده است.

او با بیان اینکه از مجموع 240هزار مسکن مهر رسیده به دولت سیزدهم بیش از 138هزار مسکن تحویل و 102هزار واحد باقی مانده است، گفت: تا پایان سال بخش زیادی از آنها تحویل مردم می‌شود و امیدواریم دولت بعدی حتما این مسیر را ادامه دهد و تحویل زمین و اتمام عملیات اجرایی واحدهای آغاز شده را انجام دهد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.