مخاطرات 2 روزه در پایتخت

توصیه‌های مدیریت بحران برای فردا و پس فردا

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با هشدار درباره وقوع توفان و سیلاب تابستانی در پایتخت، از شهروندان خواست روز دوشنبه و سه‌شنبه ضمن اجتناب از صعود به ارتفاعات و تردد و توقف در بستر مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها، از حضور در پشت بام، زیر درختان و سازه‌های سست و امور عمرانی خودداری کنند.

به گزارش شهروند آنلاین، حامد یزدی‌ مهر روز یکشنبه از هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر وقوع دو سامانه تشدید ناپایداری‌های سامانه بارشی در مناطق شمالی استان تهران به‌ویژه دامنه و ارتفاعات و افزایش شیب فشاری و تقویت ناپایداری‌های محلی در استان تهران به‌ویژه نیمه جنوبی خبر داد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه طبق اعلام سازمان هواشناسی زمان شروع سامانه‌ها از فردا دوشنبه چهارم تیرماه تا پایان روز سه‌شنبه پنجم تیرماه پیش‌بینی شده است، گفت: با توجه به بارش‌های محتمل توصیه می‌شود شهروندان ضمن اجتناب از تردد و توقف در بستر مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها در عبور با خودرو از مسیرهای کوهستانی احتیاط لازم را داشته باشند.

یزدی‌مهر بر ضرورت پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی به‌ویژه صعود به قله‌ها و خودداری از پروازهای ورزشی و تفریحی توسط بالگرد و هواپیماهای سبک نیز تأکید کرد و افزود: از مسئولان مربوطه می‌خواهیم لایروبی کانال‌ها و آب‌روها و پاکسازی‌ دهانه پل‌ها را در دستور کار داشته باشند و دستگاه‌های اجرایی و امدادی نیز در حال آماده باش قرار بگیرند.

او همچنین درباره احتمال وقوع وزش باد خیلی شدید و توفان لحظه‌ای گرد و خاک نیز هشدار داد و عنوان کرد: با توجه به‌ احتمال سقوط بعضی اجسام از ارتفاع و خسارت به سازه‌های موقت مانند داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و تجهیزات موجود در نقاط مرتفع مانند برج‌ها و دکل‌ها و خطر شکستن درختان کهنسال از شهروندان به‌خصوص ساکنان نیمه جنوبی استان می‌خواهیم از حضور در پشت بام، زیر درختان و سازه‌های سست و امور عمرانی خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران همچنین درباره احتمال خیزش و گسترش موقت گرد و خاک از استان‌های همجوار و کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید نیز هشدار داد و اضافه کرد: افراد دارای بیماری زمینه و تنفسی در زمان‌های هشدار از حضور در فضای باز خودداری کنند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.