پزشکیان: بدون همراهی جامعه سلامت مشکلات پیچیده قابل حل نیست

مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست ‌جمهوری خطاب به جامعه سلامت گفت: ما بدون همراهی شما امکان ندارد مشکلات پیچیده و زیاد این مملکت را حل کنیم و من نمی‌توانم همه این کارها را خودم انجام دهم.

به گزارش شهروند آنلاین، مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری امروز – یکشنبه سوم تیرماه – در ادامه برنامه‌های تبلیغاتی انتخاباتی خود با حضور در گردهمایی جامعه سلامت در هتل ارم پای درددل و مشکلات این حوزه نشست.

پیروز حناچی شهردار اسبق و محسنی بندپی استاندار اسبق تهران در این مراسم حضور داشتند.

پزشکیان در این گردهمایی با اشاره به اینکه ما بدون همراهی شما امکان ندارد مشکلات پیچیده و زیاد این مملکت را حل کنیم. من نمی‌توانم همه این کارها را خودم انجام دهم، اظهار داشت: ما وقتی می‌خواهیم از پزشکی صحبت کنیم وظیفه داریم برای همه کسانی که در این کشور زندگی می‌کنند خدمات ارائه دهیم.

او افزود: زمانی که رئیس دانشگاه بودم به سلامت روستاهای دورافتاده فکر می‌کردم. باید نقشه‌ای می‌ریختم که به آنها بتوانم خدمت ارائه کنم نه صرفا آنها که در شهرها هستند. چون آنها که سواد ندارند، بیمار و فقیرند و زودتر می‌میرند، کسی که مسئولیت دارد نباید اجازه بدهد این افراد بمیرند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری تأکید کرد: حاکمیت باید برای سلامت، شغل و آرامش روانی این افراد نقشه‌ای برای پاسخگویی به کسانی که در خطرند، داشته باشد.

پزشکیان تصریح کرد: اینکه چگونه باید به اینجا برسیم، پزشکان و پرستاران بنشینند نقشه بکشند به ما بگویند چه باید بکنیم؟ ما مقدار خاصی تولید ناخالص داخلی (gdp) داریم بخشی از آن را باید به نیروی انتظامی بدهیم، بخشی را به سلامت و آموزش و پرورش، باید با همین سهم بگویید چه کنیم؟

او با بیان اینکه ما موظفیم به مردم خدمت ارائه دهیم، عنوان کرد: ما یکسری منافع شخصی داریم و در مقابل منافع مردم که ما به‌عنوان سیاستمداران نتوانستیم منافع مردم را تامین کنیم.

این نامزد انتخابات ریاست ‌جمهوری در ادامه به موضوع تأیید صلاحیتش در شورای نگهبان در انتخابات ریاست ‌جمهوری اشاره کرد و گفت: نمی‌دانم چطور شد صلاحیت ما را تأیید کردند حال آنکه پیش از این (اشاره به انتخابات مجلس دوازدهم) به ‌دلیل حرفی که در جریان مهسا امینی زده بودم صلاحیتم رد شد.

پزشکیان با اشاره به اظهارات زاکانی در مناظرات انتخاباتی، گفت: این فرد سابقه‌دار است می‌آید بداخلاقی می‌کند، می‌رود!

او افزود: اینکه مردم به ما اعتماد ندارند به این دلیل است که با آنها صادق نیستیم. قرار نیست عده‌ای در این مملکت خودشان را تمام حق بدانند و به بقیه انگ جاسوسی و بیگانه بودن بزنند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست ‌جمهوری تأکید کرد: ایران را همه ایرانیان می‌توانند بسازند نه یک گروه خاص. حق با کسی است که تواناتر، عالم‌تر و دلسوزتر است. همانطور که اگر یک فردی بیمار شود نزد پزشکی که به حزب و جریان آنها تعلق دارد نمی‌روند و به متخصص مراجعه می‌کنند، این افراد کسانی را که با سهمیه می‌آورند خودشان هم به آنها مراجعه نمی‌کنند! اگر غلط است چرا برای مردم نسخه غلط می‌پیچند؟

پزشکیان ادامه داد: تقوا یعنی در سیاست بهترین و کارآمدترین تصمیم را بگیری و اجازه بدهی اجرایی کنند. در نتیجه کسی که شاید نماز شب هم بخواند ولی مثلا برای یک بیمار نسخه درست نپیچد، تقوا ندارد و در مقابل کسی که ممکن است نماز هم نخواند اما نسخه درست تجویز کند. این فرد تقوا دارد.

او با بیان اینکه دلیل درستی یا عدم‌ درستی یک حکومت آن چیزی است که مردم پشت سر آنها می‌گویند، گفت: من قبل از اینکه نامزد شوم موضعم مشخص بود و به‌خاطر اینکه در جریان مهسا امینی حرف زده بودم صلاحیتم رد شد.

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری بیان داشت: من دخترم را تنها بزرگ کردم همانطور که هیچ‌یک از ما نمی‌تواند دخترش را به زور وادار به انجام کاری بکند، در مورد زنان جامعه هم باید همین کار را کرد. اگر این مدل لباس پوشیدن گناه است رفتاری که ما با اینها می‌کنیم صد برابر بدتر است.

در ابتدای این گردهمایی سیدرضا رئیس‌کرمی رئیس کمیته سلامت ستاد مسعود پزشکیان و محمدرضا ظفرقندی رئیس سابق سازمان نظام پزشکی کشور و رئیس اسبق دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره مشکلات حوزه سلامت به ایراد سخن پرداختند.

ظفرقندی با اشاره به اینکه بزرگان کشور در حوزه پزشکی برای دکتر پزشکیان به صحنه آمده‌اند، با بیان اینکه جامعه پزشکی و کادر درمان برای مردم مرجعیت است که می‌تواند امکان تغییر را در جامعه فراهم کند، افزود: با آمدن دکتر پزشکیان امکان بهبود اوضاع جامعه وجود دارد.

او یادآورشد: رئیس‌ جمهور با اخلاق، اخلاق را در جامعه جاری می‌کند و رئیس‌ جمهور بی‌اخلاق، بی‌اخلاقی را. دکتر پزشکیان برای انسان و جان انسان‌ها ارزش ویژه‌ای قائل است.

حضور در جمع فعالان کشاورزی و اصناف از دیگر برنامه‌های امروز پزشکیان بود.

به گزارش ایرنا، «سعید جلیلی»، «سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی»، «محمدباقر قالیباف»، «علیرضا زاکانی»، «مصطفی پورمحمدی» و «مسعود پزشکیان» داوطلبان تأیید صلاحیت شده چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری هستند.

چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ایران برای انتخاب نهمین رئیس‌جمهور جمعه هشتم تیر ۱۴۰۳ در سراسر کشور و سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها برگزار می‌شود./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.