بهره‌مندی 12 هزار نفر از خدمات هلال احمر در زلزله کاشمر

مدیر جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: 12 هزار نفر از خدمات جمعیت هلال احمر در زلزله کاشمر بهره‌مند شدند.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال ‌احمر؛ سید علی منیری، مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر خراسان رضوی، با بیان اینکه 361 بسته تغذیه اضطراری 72 ساعته بین یک هزار و 805 نفر از آسیب‌دیدگان زلزله کاشمر، توزیع شد، گفت: در این حادثه در مجموع 245 هزار و 379 نفر شامل 54 هزار و 528 خانوار از خدمات جمعیت هلال احمر بهره‌مند شدند.

او خاطرنشان کرد: در مجموع 748 دستگاه چادر اسکان اضطراری تیپ 2، 113 دستگاه چادر مسافرتی اردوگاه‌های پیش‌بینی شده برپا شد و 950 تخته موکت بین حادثه‌دیدگان توزیع شد.

منیری با بیان اینکه در این حادثه 150 نفر از هم استانی‌های ما مجروح شدند، عنوان کرد: از این تعداد 116 نفر به صورت سرپایی و 34 نفر در بیمارستان‌های سطح شهرستان کاشمر بستری شدند.

او گفت: جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از همان ساعات ابتدایی حادثه با استعداد 43 تیم امداد و نجات در قالب 173 نفر با استعداد وارد عمل شد و عملیات امدادی رسانی را به موقع و در سریعترین زمان ممکن آغاز کرد.

استقرار تیم‌های سحر

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به استقرار تیم‌های سحر جمعیت هلال احمر کاشمر در مناطق زلزله‌زده نیز افزود: در مجموع 18 ایستگاه خدمات بشردوستانه در قالب 7 تیم سحر به 3700 آسیب‌دیده خدمات روانشناختی و مشاوره روانشناسی ارائه کردند.

او با اشاره به فعالیت 55 تیم عملیاتی شامل 292 امدادگر، نجاتگر داوطلب و پرسنل جمعیت هلال احمر در این حادثه خاطرنشان کرد: این تیم‌ها از مرکز استان در قالب تیم واکنش سریع، امدادهوایی، آنست، پیشتیان ارسال اقلام، روابط عمومی، مستندساز و از شهرستان‌های کاشمر، بردسکن، بجستان، سبزوار، تربت حیدریه، نیشابور؛ مه ولات و رشتخوار به مناطق حادثه‌دیده اعزام شدند.

منیری با اشاره به توانایی ناوگان امدادی جمعیت استان و حضور به موقع در مناطق آسیب‌دیده، افزود: در این عملیات یک فروند بالگرد امداد هوایی، 39 دستگاه خودروی عملیاتی شامل آمبولانس، خودروی کمک‌دار سبک و سنگین، خودروی نجات، حمل نیرو و موتولانس به‌کارگیری شدند.

این مسئول با قدردانی از همراهی جمعیت‌های هلال احمر استان جنوبی و شمالی عنوان کرد: با توجه به نیازسنجی صورت گرفته تعداد یک هزار 540 بسته غذایی نیز از این استان‌ها جهت توزیع بین آسیب‌دیدگان پیش‌بینی و ارسال شد تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد.

گفتنی است، در ساعت 13و 24 دقیقه و 46 ثانیه روز سه‌شنبه مورخ 29 خرداد ماه سال جاری زمین‌لرزه‌ای به وسعت 5 ریشتر و در عمق 6 کیلومتری در شهرستان کاشمر واقع در جنوب‌ غربی استان خراسان رضوی، رخ داد.گفتنی است سه منطقه شامل شهرستان کاشمر و خلیل آباد و بخش کوهسرخ در حادثه زمین‌لرزه کاشمر درگیر بودند که به روستاهای محمدیه، کسرینه، زنده جان، سرحوضک مغان، رزق آباد، هفت خانه و حاجی آباد خساراتی وارد شد. همچنین تا این لحظه دو تیم ارزیاب با دو خودروی امدادی جهت ارزیابی روستاهای محمدیه و زنده جان عزیمت کرده و تعداد ۷ دستگاه چادر امدادی به ظرفیت اردوگاه محمدیه اضافه شده است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.