۲ مدال طلا بر گردن ملی‌پوش پاراوزنه‌برداری

ملی پوش پاراوزنه‌برداری کشورمان در جام جهانی گرجستان توانست ۲ مدال طلا کسب کند.

به گزارش شهروند آنلاین،در ششمین روز از مسابقات جام جهانی پاراوزنه‌برداری در گرجستان، علی اکبر غریب شاهی در دسته ۱۰۷ کیلوگرم به روی تخته رفت و در حرکت اول خود موفق به مهار وزنه ۲۳۰ کیلوگرمی شد. او در در حرکت دوم وزنه ۲۳۵ کیلوگرم را مهار کرد و در حرکت سوم خود وزنه ۲۴۰ کیلوگرم را بالای سر برد و در جایگاه نخست ایستاد و به مدال طلا رسید. او همچنین موفق به کسب مدال طلا مجموع شد.

در این دسته وزنی نمایندگان کشور ازبکستان دوم و سوم شدند.

پیش از این نیز محسن بختیار در دسته ۵۹ کیلوگرم به مدال برنز و امیر جعفری در دسته ۶۵ کیلوگرم به مدال طلا رسیدند و روح‌الله رستمی از کسب مدال بازماند و سیدحامد صلحی‌پور در رده چهارم ایستاد.

در ادامه این رقابت‌ها امروز مهدی صیادی و احمد امین‌زاده در دسته مثبت ۱۰۷ کیلوگرم به مصاف حریفان خود می‌روند.

این پنجمین دوره جام جهانی پاراوزنه‌برداری در سال ۲۰۲۴ محسوب می‌شود و آخرین رویداد این رشته ورزشی پیش از بازی‌های پارالمپیک پاریس است. در این دوره ۳۲۹ ورزشکار از ۷۱ کشور برای کسب رنکینگ پارالمپیک پاریس در پایتخت گرجستان شانس خود را برای کسب سهمیه بزرگ‌ترین رویداد ورزشی امتحان می‌کنند.

در این مسابقات گرجستان با ۱۶ ورزشکار، ازبکستان با ۹ ورزشکار، چین با هشت ورزشکار و تیم ملی ایران با هفت ورزشکار، دارای بیشترین نماینده در بخش آقایان هستند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.