تأکید باقری بر عزم جدی تهران در توسعه روابط با ریاض

ولید الخریجی، قائم‌مقام وزیر خارجه عربستان که برای شرکت در نوزدهمین نشست وزرای خارجه کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا (ACD) به تهران سفر کرده، در حاشیه این نشست با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش شهروند آنلاین، سرپرست وزارت امور خارجه در این دیدار، تأکید کرد: دو کشور عزم و اراده جدی برای پیگیری تعمیق و توسعه روابط در عرصه‌های مختلف دارند و معتقدیم نباید مانعی فراروی این روند وجود داشته باشد.

سرپرست دستگاه دیپلماسی همچنین از همکاری مسئولین ذیربط عربستان برای تسهیل امور حجاج عزیز ایرانی در ادای مناسک حج و بازگشت همراه با آرامش به ایران تشکر و تصریح کرد، در ادامه نیز همکاری مسئولان عربستان برای ارائه تسهیلات لازم و مناسب به حجاج ایرانی استمرار داشته باشد.

ولید الخرجی قائم‌مقام وزارت امور خارجه عربستان سعودی نیز در ابن دیدار مراتب تسلیت و همدردی مجدد خود و دولت و مقامات کشورش را نسبت به سانحه اسفناک منجر به شهادت رئیس‌ جمهور و وزیر خارجه شهید ابراز داشت و از درگاه خداوند متعال برای روح ایشان آرامش و غفران الهی مسالت کرد.

قائم‌مقام وزارت امور خارجه عربستان ابراز اطمینان کرد که با برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات ریاست ‌جمهوری و تشکیل دولت جدید، مردم ایران این مرحله را با موفقیت پشت سر خواهند گذاشت.

ولید الخرجی با اشاره به تلاش‌های جاری برای پیشبرد و تقویت روابط بین دو کشور، ابراز امیدواری کرد، این تلاش‌ها با توجه به اهتمام ویژه مقامات عالی دو کشور و همچنین مشترکات فرهنگی و تاریخی با قوت استمرار یابد./ایسنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.