هشدار مسکو درباره ارسال سلاح‌های دوربرد به اوکراین

نخستین مذاکره تلفنی رئیس پنتاگون با وزیر دفاع جدید روسیه

وزیر دفاع روسیه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای آمریکایی خود، به او در مورد خطرات تشدید وخامت اوضاع به دلیل ارسال تسلیحات نظامی به اوکراین هشدار داد و رئیس پنتاگون نیز بر لزوم حفظ خطوط تماس بین واشنگتن و مسکو در شرایط بحرانی کنونی تاکید کرد.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از خبرگزاری «تاس»، پاتریک رایدر، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شب گذشته در یک نشست خبری اعلام کرد که لوید آستین، رئیس پنتاگون با آندری بلوسوف، وزیر دفاع جدید روسیه گفت‌وگوی تلفنی داشته است.

رایدر در جمع خبرنگاران گفت: «وزیر آستین امروز تلفنی با آندری بلوسف، وزیر دفاع روسیه گفت‌وگو کرده و بر اهمیت حفظ خطوط ارتباطی در شرایطی که درگیری نظامی در اوکراین همچنان ادامه دارد، تاکید کرد.

سخنگوی پنتاگون یادآور شد که  آخرین مذاکرات تلفنی وزرای دفاع روسیه و آمریکا در تاریخ 15 مارس سال گذشته انجام شد. او تاکید کرد که این ارتباط تلفنی به ابتکارعمل طرف آمریکایی صورت گرفته است.

هشدار بلوسف به آستین در مورد خطر تشدید تنش به دلیل ارسال تسلیحات به اوکراین

وزارت دفاع روسیه نیز به نوبه خود شب گذشته گزارش داد که آندری بلوسوف، وزیر دفاع روسیه طی یک گفت‌وگوی تلفنی با همتای آمریکایی خود، لوید آستین، در رابطه با خطر تشدید وخامت اوضاع در ارتباط با ارسال تسلیحات نظامی به اوکراین هشدار داه است.

این وزارتخانه یادآور شد که در جریان این مذاکرات روسای وزارتخانه‌های دفاع در خصوص وضعیت پیرامون اوکراین تبادل نظر کرده و وزیر بلوسوف خطر تشدید تنش در ارتباط با تداوم عرضه تسلیحات آمریکایی برای نیروهای مسلح اوکراین، از جمله سلاحهای دوربرد که از آنها برای حمله به عمق خاک روسیه استفاده می‌شود را مورد توجه قرار داد.

این وزارتخانه بدون اشاره به جزئیات مذاکرات، اضافه کرد که علاوه بر مسائل مربوط به اوکراین، بلوسف و آستین به بررسی موضوعات دیگری نیز پرداختند.

در ماه نوامبر گذشته، لوید آستین نقش بسیار مهم حفظ ارتباط مستقیم با سرگئی شویگو، وزیر دفاع وقت روسیه در شرایط بحرانی کنونی و حل برخی مشکلات را مورد تاکید قرار داده بود.

این در حالی است که در اواسط ماه ژوئن سال جاری، آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در واشنگتن یادآور شد که هیچ چشم‌انداز یا شانسی برای بهبود و گرمتر شدن روابط روسیه و آمریکا در آینده نزدیک وجود ندارد. به گفته او، گفت‌وگو بین فدراسیون روسیه و ایالات متحده هر روز بیشتر از قبل در حال محو شدن است./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.