همه قول‌های یک مرد

قالیباف: مشکلات خوزستان را در دولت آینده به‌طور مستقیم پیگیری خواهم کرد

نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست ‌جمهوری با بیان اینکه درک دقیقی نسبت به مشکلات مردم خوزستان دارم، گفت: امور و موضوعات خوزستان را در دولت آینده به‌طور مستقیم پیگیری خواهم کرد.

به گزارش شهروند آنلاین، «محمدباقر قالیباف» شامگاه سه‌شنبه در جمع مردم خوزستان در محل مصلای این شهر افزود: خودم را متعلق به خوزستان می‌دانم، سال‌ها در دوران جنگ در این دیار زندگی کرده و با گوشت و پوست و استخوانم مشکلات این شهر را می‌شناسم و نسبت آن عرق دارم.

او گفت: اگر حال خوزستان خوش نباشد حال کشور خوب نیست، زیرا در این منطقه خون شهدای ما به زمین ریخته شد.

قالیباف یادآور شد: من همه جوانی را در این سرزمین بودم و در اهواز و خرمشهر زیر آتش توپخانه با زن و بچه زندگی کردم. روزهایی در اهواز بودیم که گلوله خمپاره و توپ به اینجا می‌خورد.

او اظهار داشت: وقتی حرف از پیشرفت ایران می‌زنیم، این پیشرفت زمانی اتفاق می‌افتد که خوزستان ما سربلند و بدون مشکلات باشد.

این نامزد انتخابات ریاست ‌جمهوری تأکید کرد: در مسیر رفع مشکلات خوزستان پیش خواهیم رفت و نوع مدیریت در این استان برای ما مهم است.

او ادامه ‌داد: اگر توفیق خدمت داشتم‌، مطمئن باشید همه امور این استان را که حق بر گردن همه دارد، پیگیری خواهم کرد.

محرومیت خوزستان پذیرفتنی نیست

قالیباف خاطرنشان ‌کرد: نمی‌پذیریم استانی با این ظرفیت درآمدی دچار محرومیت باشد.

او یادآوری ‌کرد: خوزستان سرزمینی است که به فرموده امام راحل دین خود را به اسلام ادا کرده و نماد ملی و قهرمانی کشور است.

او افزود: این استان شهدای بزرگی همچون شهید علی هاشمی، شهید بقایی، شهید دقایقی، شهید جهان آرا و بیش از ۱۴ هزار شهید را تقدیم کشور کرده است.

این نامزد انتخابات ریاست ‌جمهووری اظهار داشت: همه ایران در این سرزمین‌شهید دادند و همگی به خوزستان علاقه‌مندند.

او تصریح کرد: با کار و تلاش جهادی، مشکلات خوزستان حل خواهد شد.

قالیباف ادامه‌داد: بر این باورم که همیشه و هرکجا که باشم، نسبت به این استان دین دارم. به مردم خوزستان قول شرف می‌دهم، با توجه به حقی که این استان به اسلام و کشور ادا کرد، ما امروز مکلفیم در دولت چهاردهم، وظیفه خودمان را به مردم ولایتمدار و محب اهل ‌بیت این استان ادا کنیم.

او با اشاره به انتخابات هشتم تیر به‌عنوان مهم‌ترین رویداد کشور، گفت: روز جمعه می‌خواهیم‌ مهم‌ترین و عالی‌ترین مسئول اجرایی کشور را انتخاب کنیم‌ تا بتوانیم‌ مسیر نیمه تمام شهید رئیسی را پیش ببریم، بر مشکلات کشور مسلط شویم و بتواینم آنها را حل و فصل کنیم.

تشنگی روستاهای خوزستان خجالت‌آور است

این نامزد انتخابات ریاست‌ جمهوری اظهار داشت: من در زمان مجلس که سفری به خوزستان داشتم، دیدم بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ روستای این استان تشنه آب است درصورتی که خوزستان مهد آب است و نمی‌دانستم این خجالت را به کجا باید ببریم.

او خاطرنشان‌کرد: به سهم خودم برای رفع مشکلات خوزستان در حوزه آبرسانی تلاش کردم.

بی‌تدبیری مدیران، عامل فوتی‌های کرونا و مشکلات اقتصادی دهه ۹۰

قالیباف در ادامه به مشکلات اقتصادی دهه ۹۰ همچون کاهش رشد اقتصادی و جان باختن ۷۲۰ نفر در روز بر اثر بیماری کرونا اشاره و عامل آن‌ را بی‌تدبیری مدیران وقت اعلام کرد.

او از مردم خواست در انتخابات پیش رو به‌گونه‌ای عمل کنند تا حضور کسانی که در گذشته مشکلات کشور را حل نکردند از ظرفیت‌های موجود استفاده نکردند، منابع کشور را هدر دادند و بر تشتت میان مردم و دولت دامن زدند، تکرار نشود.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری، بر بازگشت سرمایه به کشور براساس برنامه‌ها و طرح‌های خود تأکید کرد.

او ادامه داد: از روزی که جنگ در خورستان پایان یافت تا به امروز، همه وقتم را برای کار وقف کرده‌ام.

قالیباف اضافه‌ کرد: ما می‌توانیم بر مشکلات فائق بیایم و اقتصاد را پیش‌بینی‌پذیر کنیم، رشد اقتصادی را افزایش دهیم و با سپر حمایتی، در سال ‌جاری فشار مربوط به تورم را از زندگی مردم برداریم.

او با تأکید بر اینکه بنده درک دقیقی نسبت به مشکلات مردم خوزستان دارم، خاطرنشان کرد: الان که نیمه شب است، با این درجه حرارت و با این رطوبت، با گرمای بیش از ۵۰ درجه، هزینه‌های برق برای مردم این استان را متوجه‌ام و این موضوعات را حتما دنبال خواهیم کرد.

قالیباف افزود: با تلاش‌های شهید رئیسی، مشکلات آب و فاضلاب اهواز پیگیری شد و مقداری از کار پیش رفته است، اما بقیه آن مانده است و من به شما قول می‌دهم در دولت «خدمت و پیشرفت» با سرعت به این موضوعات سر و ساماندهیم.

تأکید بر اتمام طرح‌های نیمه‌تمام

او با بیان اینکه از درک دقیقی از مشکلات استان خوزستان برخوردار است، توضیح داد: از مهم‌ترین برنامه‌های من اتمام طرح‌های نیمه تمام در این استان است.

این نامزد ریاست‌ جمهوری، رفع مشکلات کشاورزی، آب کشاورزی، اجرای سیستم‌های فناوری و آب‌های زیرسطحی برای انواع کشت را ازجمله دیگر برنامه‌های قطعی خود برشمرد.

او یادآور شد: تحول، تغییرات و حل مشکلات کشور نیازمند مشارکت و توجه به انتخاب اصلح است از این رو، باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که بتوانیم‌ مسیری که مجلس یازدهم و دولت سیزدهم به ریاست شهید رئیسی ریل‌گذاری کرده را ادامه دهیم.

قالیباف با اشاره به مشکلات خوزستان در حوزه‌های اشتغال، آبرسانی، کشاورزی، محیط‌زیست، مناطق آزاد، مبادلات آزاد، مناطق محروم از «اندیکا» تا «چوئبده»، گفت: من با مشکلات استان آشنا هستم و مطمئن باشید برای حل مشکلات آنها اقدام‌ خواهیم کرد.

او رفع مشکلات کهنه صنایع خوزستان و ایجاد تحول در آنها را از برنامه‌های خود در حوزه صنایع عنوان کرد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.