ابلاغ قانون برنامه پنج‌ساله هفتم توسعه به دولت

رئیس مجلس شورای اسلامی قانون برنامه پنج‌ساله هفتم پیشرفت جمهوری اسلامی ایران را به دولت ابلاغ کرد.

به گزارش شهروند آنلاین، محمدباقر قالیباف امروز چهارشنبه (۶ تیرماه)، در نامه‌ای به محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری، قانون برنامه پنجساله هفتم پیشرفت جمهوری اسلامی ایران را به دولت ابلاغ کرد.

در این ابلاغیه آمده است: عطف به نامه شماره ۵۱۸۷۷ مورخ ۲۸ خردادماه ۱۴۰۳، مطابق اصول یکصد و بیست و سوم(۱۲۳) و یکصد و سی و یکم (۱۳۱) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران « قانون برنامه پنجساله هفتم پیشرفت جمهوری اسلامی ایران» مصوب جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ اول خردادماه ۱۴۰۳ که از سوی مجمع محترم تشخیص مصلحت نظام در اجرای اصل یکصد و دوازدهم (۱۱۲) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده (۲۰۰) قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲ تیرماه ۱۴۰۳ موافق با مصلحت نظام تشخیص داده شده است، به پیوست ابلاغ می شود.

به گزارش ایرنا، در این برنامه موضوع همسان سازی یا متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان که پیش از این بین مجلس و شورای نگهبان اختلاف بود و به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شده بود، در مجمع تصویب شد و بر اساس آن متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان به میزان ۴۰ درصد طبق سال نخست برنامه انجام خواهد شد.

همچنین مجمع تشخیص مصلحت نظام موافقت کرد که مشمولان حداقل ۳۵ سال سن و دارای ۲ فرزند در صورت عدم غیبت از خدمت نظام وظیفه معاف شوند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.