عیدی دولت به بازنشستگان

سخنگوی دولت سیزدهم گفت: دولت منتظر بود تا قانون برنامه ابلاغ شود و چون تاخیر در ابلاغ برنامه صورت گرفت، دولت در ابلاغ برنامه تصویب کرد تا به صورت علی‌الحساب مبلغی برای اعیاد غدیر و قربان برای بازنشستگان واریز شود.

به گزارش شهروند آنلاین، علی بهادری‌جهرمی امروز چهارشنبه ۶ تیرماه ۱۴۰۳ در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران بیان کرد: از گروه‌های مردمی دست‌اندرکار برپایی جشن‌های خیابانی غدیر و راهپیمایی ۱۰ کیلومتری غدیر تشکر می‌کنیم. مردم ما عشق خود به اهل ‌بیت(ع) و انسجام و مودت اجتماعی را نشان دادند. همه سلایق، سنین، اقشار و اقوام ایرانی جشن‌های مشترکی را برگزار کردند.

او با اشاره به اینکه در آستانه مراسم چهلمین روز شهادت شهدای خدمت هستیم، افزود: مراسم اربعین این شهدا فردا در تهران و شهرهای دیگر برگزار می‌شود. مراسم تهران فردا پنجشنبه ساعت ۱۷ در مصلی تهران با پیام تصویری سیدحسن نصرالله و سخنرانی همسر شهید رئیسی برگزار خواهد شد. این مراسم با سالگرد شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی هم همزمان شده و این همزمانی، یادآور ادامه مسیر خط خدمت و شهادت است.

سخنگوی دولت همچنین با اشاره به انتخابات ریاست‌ جمهوری ۱۴۰۳ خاطرنشان کرد: ۴۰ روز بعد از شهادت رئیس‌ جمهور، انتخابات ریاست‌ جمهوری برگزار می‌شود و این نشان‌دهنده آمادگی کشور، حاکمیت و مردم برای این مساله مهم هستند. انتخابات در سریع‌ترین زمان ممکن برگزار می‌شود و تمامی تمهیدات و مقدمات لازم توسط دستگاه‌های اجرایی و نظارتی برای برگزاری انتخابات درنظر گرفته شده است. هماهنگی در خارج کشور نیز انجام شده تا شاهد حضور حداکثری ایرانیان خارج از کشور باشیم.

بهادری جهرمی با اشاره به جلسات و مصوبات اخیر هیأت دولت، تصریح کرد: بازنشستگان مطالبه برای متناسب‌سازی حقوق داشتند ولی چون در ابلاغ برنامه هفتم تأخیر شد، دولت تصویب کرد که مبلغ علی‌الحساب را واریزی داشته باشیم و با نهایی شدن صدور احکام برنامه، بتوانیم مبالغ قطعی محاسبه و پرداخت شود. خواستیم معطل نمانیم تا احکام نهایی شود و به نوعی عیدی را برای بازنشستگان واریز داشته باشیم.

او خاطرنشان کرد: مصوبه دیگر هیأت دولت برای حمایت از کشاورزان بود که سال‌های گذشته از حوادث خسارت دیدند و تسهیلات گرفته بودند ولی به‌ دلیل وقوع مشابه این حوادث، آنها نتوانسته بودند که تسهیلات را بازگردانند و سود یا جریمه‌های این عزیزان تحمیل شده که دولت مصوب کرد سود، جریمه یا دیرکرد مواردی که مورد نیاز حمایت از کشاورزان است را تقبل کند.

سخنگوی دولت ادامه داد: دولت در قالب تصویب آیین‌نامه‌ای، متقبل شد که با صدور ضمانتنامه از شرکت‌های بخش خصوصی که صادرات خدمات فنی و مهندسی را دارند، حمایت می‌کند. این آیین‌نامه تصویب شد تا حمایت مؤثری از صادرات صورت بگیرد. ما در این سه سال رکورد حجم صادرات و تجارت خارجی بخش خصوصی را دو بار رد کردیم و سال ۱۴۰۲ رکورد صادرات ۱۱۷ میلیارد دلار را شکستیم. این رکورد در سال ۱۴۰۱ هم شکسته شده بود. این مصوبه کمکی برای صادرات خواهد کرد.

بهادری جهرمی اضافه کرد: آیین‌نامه انتظام‌بخشی شرکت‌های دولتی، اصلاح شد و برای ساماندهی، نظارت‌پذیری بیشتر، افزایش بهره‌وری و افزایش سودآوری این شرکت‌ها اصلاحاتی داشتیم و نظام پاداش و پرداخت هیأت مدیره و مدیران عامل هم اصلاح شد تا تنظیم‌گری بسیار جدی‌تری شرکت‌های دولتی صورت بگیرد. پیش از این هم صورتحساب شرکت‌ها نیز در سامانه‌های عمومی منتشر شده بود.

او در ادامه بیان کرد: هیأت دولت همچنین مجوز خرید ۵۰۰ دستگاه خودروی عملیاتی برای وزارت بهداشت صادر کرد تا بتواند در مناطق دوردست و روستایی و صعب‌العبور امکان تردد و ارائه خدمات سلامت محور و پیشگیری را داشته باشد.

سخنگوی دولت اظهار داشت: توزیع شیر در مدارس بعد از ۱۰ سال وقفه در این دولت انجام گرفت و توزیع رایگان شیر در بخش زیادی از مدارس انجام شد و هیأت دولت منابع لازم برای استمرار این طرح را تصویب کرد.

بهادری جهرمی در پایان گفت: هیأت وزیران برای تامین و اختصاص اعتبار استمرار برنامه‌های دریاچه ارومیه و مدیریت خشکسالی‌ها و جلوگیری از وقوع ریزگرد در آن منطقه مصوبه‌ای داشت و همچنین برای تامین اعتبار ایمن‌سازی آبراهه‌های سد امیرکبیر و لایروبی رودخانه‌های پایین‌دست، آیین‌نامه‌ای مصوب کرد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.