افزایش وام ساخت مسکن به ۸۰۰ میلیون تومان

وزیر راه و شهرسازی گفت: تصمیم مهم امروز در شورای عالی مسکن، افزایش وام ساخت واحد‌ها در نهضت ملی مسکن بود که از ۵۵۰ میلیون تومان به ۸۰۰ میلیون تومان به ازای هر واحد، افزایش یابد.

به گزارش شهروند آنلاین،مهرداد بذرپاش افزود: امروز بیش از ۱۱۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی و زمین در نهضت ملی مسکن، به متقاضیان تحویل داده شد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: موضوع دیگر، آغاز عملیات بیش از ۲ میلیون و ۶۶۰ هزار واحد مسکونی در نهضت ملی مسکن بوده که از این تعداد ۵۶۰ هزار واحد تقدیم مردم شده است؛ همچنین در کنار آن ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی نیز تقدیم مردم می‌شود.

بذرپاش گفت: عملیات ساخت مسکن با سرعت خوبی در حال انجام است و همان‌طور که بانک مرکزی اعلام کرد، رشد تولید ساخت مسکن و ساختمان، یکی از رشد‌های کم‌سابقه خود در سال‌های گذشته را شاهد بود. از منفی ۷ درصد در سال ۱۴۰۰ به رشد مثبت ۷.۱ در سال ۱۴۰۲ رسیده‌ایم.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: یکی از مصوبات شورای عالی مسکن به ریاست سرپرست ریاست جمهوری، سقف اجاره‌بها و متوسط آن بود که با نرخ ۲۵ درصد به تصویب رسید.

بذرپاش تصریح کرد: تصمیم مهم دیگر شورا، وام ساخت نهضت ملی مسکن بود که از ۵۵۰ میلیون تومان به ۸۰۰ میلیون تومان به ازای هر واحد، افزایش یابد؛ این تصمیم بسیار خوبی بود که منابع مالی برای پایان سریع‌تر طرح‌های نهضت ملی مسکن را تأمین کند و باید مراحل تصویب آن در بانک مرکزی انجام شود تا سریع‌تر به مرحله اجرا برسد./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.