صبحگاه حماسه برای انتخاب اصلح

شکوه حضور ایرانی‌ها در انتخا‌بات / گرما هم حریف مردم نشد

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ صبح امروز در سراسر ایران آغاز شد.

به گزارش شهروند آنلاین، با گذشت 40 روز از شهادت آیت‌الله رئیسی، ایران آماده برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شد و ‌طبق قانون اساسی باید 50 روز پس از آن باید تعیین تکلیف شده باشد. شش کاندیدای ریاست جمهوری با سفر به استان‌های محتلف برنامه‌های انتخاباتی خود را به پایان رساندند.

58 هزار و 640 شعبه در سراسر کشور برای رای‌گیری مردم ایران تعیین شده که شامل 34 هزار و 522 شعب شهری، 24 هزار و 118، 43 هزار و 425 شعب ثابت و 15 هزار و 215 صندوق شعب سیار می‌شود و 61 میلیون و 452 هزار و 321 نفر واجد شرایط رای دادن در داخل و خارج کشور هستند.

مسعود پزشکیان، محمدباقر قالیباف، سعید جلیلی و مصطفی پورمحمدی 4 کاندیدای نهایی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری هستند که مردم ایران از صبح امروز برای تعیین یک نفر به پای صندو‌ق‌های رای خواهند رفت.

امروز مردم بصیر و شریف ایران‌ با حضور مسئولانه در انتخابات‌‌‌، علاوه بر انجام تکلیف دینی و سیاسی، از حق خود در تعیین سرنوشت کشور استفاده می‌کنند و برای ساختن آینده ایران قوی گام بر می‌دارند.

گزارش خبرنگاران از سراسر کشور حکایت از حضور صبحگاهی مردم در پای صندوق های رای دارد تا ضمن انجام تکلیف سیاسی خود، بار دیگر به دشمنان ثابت کنند که هیچ گونه توطئه‌های آنها را در انجام وظیفه سیاسی خود منصرف نخواهد کرد.

آغاز رای‌گیری در شعب اخذ رأی در زنجان

از ساعت 8 صبح امروز رای‌گیری چهاردمین انتخابات ریاست جمهوری در 772 شعبه ثابت و سیار استان زنجان آغاز شد. گفتنی است حدود یک ساعت قبل از شروع رأی‌گیری صندوق‌های شعب اخذ رأی با حضور هیئت‌های نظارت و نیروی انتظامی در داخل شعب با تشریفات لازم و امضای صورت‌جلسه پلمپ شد.

با اینکه ساعت شروع اخذ رأی به طور رسمی از ساعت 8 صبح در سراسر کشور آغاز شد ولی مردم مؤمن و ولایتمدار زنجان از دقایقی قبل در شعب اخذ رأی حضور داشتند تا جزو نخستین افرادی باشند که رأی خود را داخل صندوق می‌اندازند. البته همین موضوع نشان دهنده ولایت‌پذیری و عشق به انقلاب و نظام مردم را نشان می‌دهد‌.

با این حال طبق گفته ابوالفضل رفیعی رئیس ستاد انتخابات استان زنجان تمام شرایط برای یک انتخابات پرشور آماده است و امیدواریم مشارکت بالای مردم بار دیگر وحدت و انسجام ملی را به تصویر بکشد‌. لازم به ذکر است نرخ مشارکت مردم استان زنجان در انتخابات گذشته ریاست جمهوری 53 درصد بوده است.

زنگ انتخابات در گیلان به صدا درآمد

چهاردهمین دوره انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در پی شهادت آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور سابق، راس ساعت هشت صبح امروز هشتم تیر در گیلان و همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

بر اساس آمار 2 میلیون نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات هشتم تیر در کیلان هستند که با توجه به گردش‌پذیر بودن گیلان،  400 هزار برگه تعرفه بیشتر برای استان گیلان درنظر گرفته شده تا شماره تعرفه‌های برگه رای به دو میلیون 400 هزار برسد.

در این دوره از انتخابات 35 هزار نفر به عنوان عوامل اجرایی، انتظامی، نظارتی، امنیتی و بازرسی فعالیت می‌کنند، افزود:  رای دهندگان باید یکی از مدارک هویتی خود از جمله شناسنامه یا کارت ملی خود را به همراه داشته باشند و طبق اعلام وزارت کشور، مهری بر شناسنامه‌ها زده نمی‌شود و به همراه داشتن کارت ملی کافی است.

خراسان شمالی در آستانه رکوردی دیگر؛ انتخابات 1403 آغاز شد

فرایند انتخابات چهاردهم دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران از ساعت 8 صبح همزمان با سراسر کشور در همه شهرها و روستاهای استان خراسان شمالی آغاز شد.

بیش از 1500 نقطه در استان خراسان شمالی پذیرای رأی دهندگان چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران هستند. 927 صندوق اخذ رای در سطح استان برای اخذ آرا پیش بینی شده است.

گزارش از همه شهرها و مناطق استان خراسان شمالی حاکی است حضور مردم در ساعات اولیه اخذ رای در همه حوزه‌ها چشمگیر و قابل توجه است.

مردم استان خراسان شمالی در دوره قبل انتخابات ریاست جمهوری با حضور 62 درصدی صاحب دومین رتبه مشارکت در کل کشور بودند و به نظر می‌رسد در این دوره نیز مشارکت بالای 55 در استان خراسان شمالی رقم خواهد خورد.

حضور رای‌اولی‌ها در کنار بانوان و اقشار مختلف به ویژه اهل تسنن در مساجد مختلف مرکز استان خراسان شمالی و شهرهایی که اهل تسنن در آنها ساکن هستند چشمگیر و دیدنی است.

آغاز رأی‌گیری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در آذربایجان‌شرقی

ساعت 8 صبح امروز _ جمعه 8 تیر _ سه هزار و 133 شعبه فعال انتخاباتی در آذربایجان‌شرقی با 50 حوزه انتخابی آغاز به کار کرد. از میان دو هزار و 429 شعبه ثابت و 734 شعبه سیار در سطح استان آذربایجان‌شرقی، یک هزار و 589 شعبه ثابت و 35 شعبه سیار در حوزه شهری و 880 شعبه ثابت و 690 شعبه سیار در حوزه روستایی تعیین شده است.براساس این گزارش، در 50 حوزه انتخاباتی، مجموعه‌های فرمانداری و بخشداری‌ها، رؤسای هیئت‌های اجرایی شهرستان‌ها و بخش‌ها را تشکیل می‌دهند.

آغاز انتخابات ریاست جمهوری در سرزمین برادری

ساعت 8 صبح امروز زنگ چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سراسر کشور از جمله استان گلستان به صدا درآمد. مردم سرزمین برادری که مردمانی از اقوام و مذاهب مختلف را در خود جای داده است، امروز حماسه‌ای باشکوه خلق خواهند کرد.

مردمان نگارستان ایران اسلامی، شیعه و سنی برادرانه در کنار هم در همه صحنه‌ها و بزنگاه‌ها نقش آفرینی کرده‌اند همانگونه که برای پیروزی انقلاب نقش داشتند، در جنگ تحمیلی 4 هزار شهید را تقدیم این نظام و انقلاب کردند که 600 شهید از اهل سنت این استان بوده‌اند.

در صحنه‌های سیاسی نیز مردم استان گلستان همواره مشارکت بالایی در انتخابات داشته‌اند. در انتخابات 11 اسفندماه سال گذشته گلستانی‌ها با ثبت مشارکت 54 درصدی، سومین استان در نرخ مشارکت بالا بودند.

امروز مردم گلستان از ساحل خزر تا ترکمن صحرا، از دامنه‌های کوه‌های سربه فلک کشیده البرز تا دامان جنگل‌های سرسبز هیرکانی، همگام و همراه با هم برای نشان دادن وفاداری خود به این نظام و انقلاب و همچنین انتخاب فردی کارآمد که بتواند سکان‌دار ریاست جمهوری این کشور باشد، به میدان می‌آیند.

فارس و ترکمن، کرد و لر و بلوچ، مازنی و سیستانی همه و همه پای کار این انقلاب هستند و پایان امروز، مشارکتی گسترده و باشکوه را رقم خواهند زد.

در این دوره از انتخابات یک میلیون و 439 هزار و 735 نفر واجد شرایط مشارکت در انتخابات هستند که از این تعداد 9 هزار و 643 نفر برای نخستین بار پای صندوق‌های رأی حضور پیدا می‌کنند.

همچنین یکهزار و 515  شعبه در سراسر استان آرای مردم را اخذ خواهد کرد که از این تعداد 673 شعبه در شهرها و 842 شعبه در روستاها مستقر است. همچنین  یک هزار و 212 شعبه ثابت و 303 شعبه سیار است.

زنگ انتخابات به‌صدا در کردستان به صدا درآمد

انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری صبح امروز همزمان با سراسر کشور در استان کردستان آغاز شد. کردستانی‌‌ها از دقایق اولیه آغاز انتخابات (ساعت 8 صبح) در شعب رأی‌گیری حاضر شده تا با شرکت و حضور باشکوه در پای صندوق‌های اخذ رأی حماسه‌ای دیگر خلق کنند.

در مجموع یک هزار و 296 شعبه اخذ رأی ثابت و سیار در شهر و روستاهای سطح استان تعیین شده است که از این تعداد 265 شعبه مربوط به شهرستان سنندج است.

مهدی رمضانی از تعیین یک هزار و 296 شعبه اخذ رأی ثابت و سیار در شهر و روستاهای سطح استان خبر داد و افزود: در حوزه زیرساخت‌ها و فناوری اطلاعات نیز با توجه به الکترونیکی برگزار شدن انتخابات، امکانات لازم بسیج شده تا مردم در کمترین زمان، رأی خود را به صندوق بیندازند.

او با بیان اینکه شعب اخذ رأی حتی در دورترین نقاط روستایی نیز مستقر و در روستاهای با جمعیت کم، با صندوق سیار در ساعت مشخصی، آرا مردم اخذ خواهد شد، گفت: 10 فرمانداری و 21 بخشداری به عنوان مراکز حوزه‌های انتخابات فعالیت خود را همزمان با دستور وزارت کشور آغاز کرده و ستاد انتخابات مسئولیت پشتیبانی، هدایت و اجرای فرایندهای انتخابات را برعهده دارد.

اخذ رأی در 6 هزار و 694 صندوق استان تهران آغاز شد

همزمان با باز شدن درب شعبه‌های اخذ رأی در سراسر کشور، مردم ولایتمدار شهرستان‌های استان تهران با حضور در این مراکز برای تعیین سرنوشت خود حضور یافتند تا آرای خود را به صندوق‌های اخذ رأی بیندازند.

6 هزار و 694 شعبه اخذ رأی در 16 شهرستان، 47 شهر، 35 بخش و 502 روستا تعبیه شده و آماده خدمات‌رسانی است. در استان تهران بیش از 150 هزار نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم انتخابات پایتخت را پشتیبانی می‌کنند.

در استان تهران در این دوره از انتخابات، تعداد 4 هزار و 202 شعبه ثابت و الباقی سیار خواهند بود.

آغاز انتخابات ریاست جمهوری از جوار سواحل خلیج فارس

پس گذشت چهل روز از شهادت خادم الرضا، شهید جمهور آیت الله سید ابراهیم رئیسی، مراحل و فرآیندهای انتخاباتی به مرحله نهایی رسید و امروز، روز انتخاب نهمین رئیس جمهور ایران اسلامی است.

مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی با گوش جان سپردن به فرمایشات مقام معظم رهبری، برای ایجاد حماسه‌ای دیگر در کرانه‌های خلیج فارس در استان هرمزگان آماده هستند و از ساعتی پیش از برگزاری انتخابات در شعب اخذ رأی حاضر شدند.

مردم اعم از پیر و جوان، زن و مرد، شیعه و سنی و فارغ از هر رنگ و جریان سیاسی و نوع تفکری، مصمم هستند تا با حضور در این انتخابات و انتخاب فرد اصلح از بین 4 کاندید ریاست جمهوری، رئیس جمهور دوره چهاردهم را انتخاب و راهی پاستور کنند.

در استان هرمزگان 1449 شعبه اخذ رأی در نظر گرفته شده که از این تعداد 874 شعبه ثابت و 575 شعبه سیار خواهیم داشت، 642 شعبه در حوزه مرکز استان هرمزگان، غرب استان 265 شعبه و شرق استان نیز 542 شعبه آماده شده است، از این میزان 563 شعبه شهری و 886 شعبه نیز روستایی هستند.

شکوه حضور علوی‌تباران مازندرانی در انتخابات

از همان نخستین دقایق صبح مردم مازندران در شهرهای غربی و شرقی و مرکز مازندران آمدند و پای صندوق‌های رای قرار گرفتند تا برای چهاردهمین بار سرنوشت خود را با انتخاب سکاندار کابینه قوه مجریه رقم بزنند.

علوی‌تباران مازندرانی از ساعتی پیش از آغاز رای گیری در شعب اخذ رای حضور یافتند تا پس از حضور رهبرشان در شعبه اخذ رای حسینیه امام خمینی(ره) و انداختن رای خودشان تکلیف خود را در برابر ولایت فقیه انجام دهند.

مردم ولایتمدار ساری، حماسه‌آفرینان شهر هزار سنگر آمل، پایتخت نشینان شهر بهارنارنج بابل، سرزمین مهد علمای بهشهر، رامسری های خونگرم، مهمان نوازان نوشهر و چالوس، ساحل نشینان محمودآباد، بابلسر و فریدونکنار و دیگر شهرها و مراکز مازندران امروز بار دیگر شکوه و شور انتخاباتی می‌آفرینند آن هم با حضورشان در پای صندوق‌های رای تا بر عهدشان پایبند بمانند.

فرآیند رأی‌گیری انتخابات در همدان آغاز شد

امروز جمعه هشتم تیرماه 1403 فرآیند رای گیری برای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری لحظاتی پیش در استان همدان آغاز شد.

پس از چند روز رقابت‌های سخت تبلیغاتی بین نامزدهای این دوره، مردم مومن و ولایت‌مدار سراسر استان آماده می‌شوند تا با حضوری آگاهانه در پای صندوق‌های رأی سرنوشت کشور خود را برای چهار سال آینده مشخص کنند.

در استان همدان نیز همزمان با سراسر میهن اسلامی مردم از آغازین ساعات شروع رای‌گیری به تدریج در پای صندوق‌های رای حاضر شده و شاهد افزایش این حضور در شعب اخذ رای هستیم.

یک‌هزار و 313 شعبه با بیش از 20 هزار کاربر در سطح استان برای رای‌گیری از مردم استان آماده هستند که از این تعداد 320 شعبه اخذ رای در شهرستان همدان پیش‌بینی شده و پنج هزار نفر کار اخذ آرای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را انجام می‌دهند.

همچنین تعداد چهار هزار و 200 ناظر نیز در این شعب بر کار رای گیری نظارت دارند که آموزش‌های لازم را نیز دیده‌اند، همچنین بیش از چهارهزار نیروی انسانی پلیس با همکاری سپاه انصار الحسین (ع) استانربرای تامین امنیت انتخابات در استان به کار گرفته شدند.

آغاز انتخابات ریاست جمهوری در سیستان و بلوچستان

ساعاتی قبل کار رأی‌گیری انتخابات سرنوشت‌ساز چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در استان سیستان و بلوچستان آغاز شد.

مردم ولایت‌مدار سرزمین نخل و آفتاب از روزهای پیش خود را برای حماسه‌آفرینی در این انتخابات، تجدید پیمان با آرمان‌های مقدس امام خمینی(ره) و شهدا و خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان آماده کردند و حضور آنها در نخستین دقایق رأی‌گیری پای صندوق‌های رأی ستودنی است.

ایام تبلیغات انتخاباتی در سیستان و بلوچستان از حال و هوای خاصی برخودرار بود و مردم شهرستان‌های مختلف استان از همان لحظات ابتدایی آغاز انتخابات در صبح امروز حضور قابل توجهی در محل‌های دارند که نشان دهنده مشارکت بالای آنها در این دور از انتخابات است.

یک هزار و 830 شعبه اخذ رای در استان فعال است و بیش از 45 هزار نفر به برگزاری انتخابات کمک می‌کنند.

آغاز چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در کرمانشاه

به دنبال شهادت آیت‌الله رئیسی، مسئولان جمهوری اسلامی مطابق قانون اساسی کشور درصدد برگزاری انتخابات زودهنگام برآمدند تا تکلیف رئیس قوه مجریه هرچه سریعتر مشخص شود تا نهمین رئیس جمهور منتخب ملت، زمام امور را به دست گرفته و اقدام عملی خود را برای عمران و آبادانی کشور آغاز کند.

6000 نیروی پلیس امنیت انتخابات در 1636 شعبه استان را بر عهده دارند که 961 شعبه از این تعداد شهری و 675 شعبه نیز روستایی است. از مجموع 1636 شعبه در نظر گرفته شده 988 شعبه آن ثابت و 648 شعبه نیز سیار است. در این دوره از انتخابات بیش از یک میلیون و 460 هزار نفر واجد شرایط استان یعنی متولدین هشتم تیر ماه 1385 به قبل می‌توانند در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.

در این دوره از انتخابات بیش از 32 هزار نفر در استان کرمانشاه کار برگزاری انتخابات را برعهده دارند و 170 بازرس بر کار انتخابات ریاست جمهوری در کرمانشاه نظارت می‌کنند و در ازای هر 10 شعبه اخذ رأی، یک بازرس وجود خواهد داشت.

آغاز فرآیند رای‌گیری انتخابات در کهگیلویه و بویراحمد

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد و پیش بینی می‌شود همچون  انتخابات گذشته مردم این استان با حضور پرشور و شعور خود برگ زرین دیگری از تاریخ پرافتخار این دیار را ورق بزنند.

تعداد افراد واجد شرایط رأی دادن در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در استان کهگیلویه و بویراحمد 523 هزار نفر بوده که از این تعداد 35 هزار نفر رأی اولی هستند.

843 شعبه أخذ رأی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سطح استان تعیین شده است که 444 شعبه ثابت و 399 شعبه سیار است. از این تعداد 350 شعبه شهری و 493 شعبه روستایی و عشایری است. 15 هزار نفر در سطح استان کهگیلویه وبویراحمد عوامل اجرایی چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستند.

انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در کاشان آغاز شد

انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در شهرستان کاشان همزمان با سراسر کشور در شهر دارالمومنین از ساعت هشت صبح آغاز شد و مردم این منطقه از همام ساعات اولیه رأی‌گیری به پای صندوق‌های رأی آمدند.

مردم کاشان همواره در طول ادوار مختلف پایبندی به نظام مقدس جمهوری اسلامی را نشان دادند و در عرصه‌های حساس حضور پرشور در میدان داشتند و یقینا مردم این خطه حضور پرشوری در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری دارند.

انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری بر اساس اعلام وزارت کشور از ساعت هشت صبح آغاز می‌شود و تا 10 ساعت ادامه دارد و مدت زمان برگزاری انتخابات نیز بنا به صلاحدید تمدید می‌شود و شهروندان و آحاد مردم و واجدان شرایط می‌توانند در طول مدت برگزاری انتخابات به پای صندوق‌های رأی بیایند.

آغاز فرایند برگزاری انتخابات در 1344 صندوق رای در البرز

مردم ولایتمدار و انقلابی استان البرز با آغاز به کار صندوق های اخذ رای در ساعات اولیه با حضور در شعب اخذ رای نسبت به رای ریزی خود برای انتخاب ریاست جمهوری چهاردهم اقدام کردند.

بر اساس ستاد انتخابات استان البرز، شعب اخذ رای از ساعت 8 صبح تا 18 اقدام به اخذ رای از رای دهندگان در استان البرز خواهند کرد که در صورت تمدید ساعت رای گیری، از طریق رسانه ها به اطلاع مردم خواهد رسید.

مسئولان ستاد انتخابات استان البرز از مردم خواستند برای جلوگیری از طولانی شدن ساعات اخذ رای، در ساعات اولیه به شعب اخذ رای مراجعه و رای خود را داخل صندوق ها بیندازند.

آغاز حماسه‌سازی مردم یزد در انتخابات چهاردهم

انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران دقایقی قبل با حضور قابل توجه مردم ولایتمدار و مومن دارالعباده یزد آغاز به کار کرد.در حالی نخستین شخص لحظاتی قبل رای خود را به صندوق انداخته بود که در برخی از شعب اخذ رای از جمله شعبه مسجد روضه محمدیه(حظیره) تعدادی از مردم نیم ساعت پیش از شروع رای گیری در صف حضور داشتند تا رای خود را به صندوق بیاندازند.

در استان یزد، 870 شعبه اخذ رای شامل 639 شعبه شهری و 231 شعبه روستایی در 12 شهرستان و 13 بخش مستقل اقدام به اخذ آرای مردم می‌کنند و شرکت کنندگان در انتخابات، نام کاندیدای مورد حمایت خود برای تصدی ریاست جمهوری ایران در دولت پیش رو را بر روی کاغذ رای نوشته و به صندوق می‌اندازند.

حضور قابل توجه و چشمگیر مردم ولایتمدار و مومن جای تا جای دارالعباده و دارالعلم یزد در لحظات ابتدایی انتخابات نوید بخش خلق حماسه‌ای دیگر از سوی این خطه کویری است تا بار دیگر به فرمان ولی امر مسلمین لبیک گفته و فرمایش ایشان را محقق کنند.

علاوه بر مرکز استان یزد، در دیگر شهرستان‌های استان یزد هم حضور مردم در پای صندوق‌های رای قابل توجه است؛ خبرنگار تسنیم در شهرستان‌های اردکان و میبد از حضور تعداد زیادی از شهروندان این شهرستان در انتخابات پیش از شروع رای گیری خبر دادند.

همچنین در شهرستان‌های مهریز، بافق، بهاباد، اشکذر و زارچ هم خبرنگاران تسنیم از افزایش جمعیت و حضور خوب مردم گزارش داده‌اند. خبرنگاران تسنیم در دیگر شهرستان‌های استان یزد شامل خاتم، مروست، ابرکوه و تفت هم به شروع انتخابات با حضور قابل توجه شهروندان در برخی از شعب خبر دادند و همه این‌ها نمایانگر مشارکت بالای مردم در این دوره از انتخابات است.

از این لحظه که شروع انتخابات در دارالعباده یزد و دیگر نقاط کشور است، خبرنگاران تسنیم در استان یزد به صورت لحظه‌ای و کامل روند رای گیری و انتخابات را برای اطلاع مخاطبان محترم خبرگزاری پوشش خبری می‌دهند.

آغاز رأی‌گیری در پایتخت مقاومت اسلامی

انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در کرمان پایتخت مقاومت اسلامی از جوار مرقد مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت در گلزار شهدای بین‌المللی کرمان به طور نمادین آغاز شد.

مردم دیار مقاومت که از ساعت‌ها قبل از آغاز رای‌گیری در گلزار شهدای کرمان حاضر شده بودند بعد از قرائت دعای ندبه، به نیابت از شهید ابراهیم رئیسی، شهید حاج قاسم سلیمانی، شهدای خدمت، انفجار تروریستی و دیگر شهدا رای خود را به صندوق انداختند.

مردم کرمان، پایتخت مقاومت اسلامی با حضور پر شور خود در گلزار شهدای کرمان از ساعات اولیه آغاز فرآیند رای‌گیری به دشمنان انقلاب و همه بدخواهان نظام نشان دادند که چون ادوار گذشته در صحنه حمایت از نظام حضور داشته و پشتیبان ولایت هستند.

چهار شعبه اخذ رأی در گلزار شهدای کرمان و در جوار مرقد مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، سیدالشهدای جبهه مقاومت پیش‌بینی شده است که از این تعداد در مرکزیت گلزار شهدا یک شعبه ویژه بانوان و یک شعبه ویژه آقایان قرار دارد؛ یک شعبه اخذ رای در حسینیه شهدای گلزار شهدا پیش‌بینی شده و یک شعبه هم در حالت آماده‌باش قرار دارد که در صورت ازدحام جمعیت فعال می‌شود.

لازم به ذکر است 2 هزار و 428 شعبه اخذ رأی برای انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سراسر استان کرمان پیش‌بینی شده است که از این تعداد هزار و 467 شعبه ثابت و 960 شعبه سیار است؛ حدود 90 صندوق اخذ رأی نیز برای مناطق صعب‌العبور استان پیش‌بینی شده است.

حدود 60 هزار نفر عوامل اجرایی در امر برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری استان کرمان دخیل هستند.

آغاز حماسه حضور در دارالارشاد اردبیل

از ساعت هشت صبح امروز انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در دیار شور و شعور حسینی و پایتخت حسینیت آغاز شد تا یک میلیون اردبیلی واجد شرایط در 12 شهرستان، 31 بخش و یک‌هزار و 700 روستا پای صندوق‌های رأی حاضر شده تا آرای خود را برای انتخاب نهمین رئیس جمهور به صندوق‌ها بریزند.

انتخابات در حالی در دیار سبلان آغاز شد که از ساعاتی قبل از شروع رأی‌گیری، مردم این دیار مؤمن و متعهد در مساجد، مدارس و سایر شعب اخذ رأی به صف شدند تا رأی خود را در اولین ساعات صبح به صندوق‌ها ریخته و مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح را به عنوان یک حرکت تاریخی به نمایش بگذارند.

در اردبیل با تدبیر و تلاش مسئولان یک هزار و 375 شعبه اخذ رأی تدارک دیده شده تا زنان و مردان غیور و غیرتمند دیار سبلان با بصیرت و آگاهی برگه‌های آرا را دریافت کرده و بعد از احراز هویت، اسم کاندیدای مورد نظر را نوشته و در صندوق‌ها بریزند.

اردبیلی‌ها که همواره در مشارکت حضور حداکثری را تجربه کرده و نصاب بالایی را در انتخابات کسب کرده‌اند در این دوره از انتخابات نیز از جامعه روستایی، عشایری گرفته تا ساکنان شهرها، زنان و مردان غیرتمند و جوانان و نوجوانان پای صندوق‌های رأی حاضر شدند تا بار دیگر با حضور و مشارکت حداکثری با آرمان امام و شهدا عهدی دوباره بسته و ادامه‌دهنده راه عزتمند شهدا به ویژه حافظان خون شهدای خدمت و رئیس جمهور شهید باشند.

آغاز چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در اصفهان

همزمان با سراسر کشور چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در اصفهان دقایقی پیش آغاز شد.

طبق گفته مسئولان انتخابات در اصفهان تعرفه انتخابات در 28 شهرستان استان اصفهان براساس آمار واجدین شرایط شرکت در انتخابات با در نظر گرفتن درصد بالاتری توزیع شده است و طبق تقویم انتخابات، 56 هیأت اجرایی در فرصت قانونی مربوطه در 28 شهرستان و 28 بخش مستقل استان اصفهان، تشکیل شدند.

براساس مصوبات هیأت‌های اجرایی، مجموعاً در استان اصفهان سه هزار و 169 شعبه اخذ رأی نهایی شده است و به صورت متوسط در هر شعبه اخذ رأی حدود 30 نفر فعال هستند که مجموعاً حدود 95 هزار نفر در استان اصفهان به صورت مستقیم در حوزه انتخابات فعال هستند.

همچنین حوزه بازرسی انتخابات در استان و شهرستان‌های اصفهان تشکیل و برای هر 10 شعبه یک نفر بازرس سیار پیش‌بینی شده است.

انتخابات در 691 شعبه اخذ رأی استان سمنان آغاز شد

در انتخابات امروز قرار است مردم به چهار کاندیدای باقیمانده انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری رأی بدهند. گزارش خبرنگاران تسنیم حکایت از حضور پرشور مردم در شعب اخذ رأی در همین ساعات نخست رأی گیری دارد.

آن‌گونه که دبیر ستاد انتخابات استان سمنان گفته است، 11 هزار نفر به عنوان عوامل انتخابات امروز در قالب 691 شعبه اخذ رأی همکاری می‌کنند.به گزارش تسنیم، بیش از 48 درصد از مردم استان سمنان در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری که در یازدهم اسفندماه سال گذشته برگزار شد، شرکت کرده بودند.

آغاز انتخابات ریاست‌ جمهوری در لرستان

فرآیند اخذ رأی چهاردهمین دورۀ انتخابات ریاست‌ جمهوری از ساعات ابتدایی صبح امروز هشتم تیرماه در شهرهای لرستان آغاز شد.

مردم لرستان پیش از آغاز رسمی فرایند رأی‌گیری انتخابات در شعبه‌های اخذ رأی حاضر شده‌اند تا رئیس ‌جمهور منتخب را چهل روز پس از شهادت آیت‌الله رئیسی انتخاب کنند.

یک‌هزار و 638 شعبه اخذ رأی در لرستان پیش‌بینی شده‌است که یک‌هزار و 20 شعبه از این مجموع ثابت و مابقی سیار، 832 شعبه شهری و 806 شعبه نیز روستایی است.

بیشترین شعب اخذ رأی لرستان با 357 مورد متعلق به خرم‌آباد و کمترین با 40 شعبه مربوط به معمولان است و 36 هیئت اجرایی نیز برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری تشکیل شده‌است.

حدود 25 هزار نفر نیروی اجرایی شامل کادر اجرایی صندوق رأی، نیروهای امنیتی و نظامی، هیئت‌نظارت و بازرسان برگزاری چهاردهمین دورۀ انتخابات ریاست‌جمهوری در لرستان را به‌عهده دارند.

حماسه بوشهری‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز 8 تیر همزمان با سراسر کشور از ساعت 8 صبح در 790 شعبه اخذ رأی شهری و روستایی استان بوشهر آغاز شد.  از 790 شعبه اخذ رأی استان بوشهر 471 شعبه در شهرها و 319 شعبه در روستاها ایجاد شده است. تمام نقاط کوهستانی، صعب‌العبور ، میدان‌های نفتی و گازی، سکوها، تأسیسات صنعتی و نیروگاه اتمی، کشتی و شناورها در استان بوشهر تحت پوشش رأی‌گیری قرار گرفته‌اند و در این راستا از شناور و بالگرد برای انتقال صندوق‌های اخذ رأی سیار استفاده می‌شود.

گزارش از شهرستان‌های دشتستان، بوشهر، گناوه، عسلویه، کنگان، دیر، دشتی، تنگستان، دیلم و جم حاکی است مردم همیشه در صحنه با حضور حداکثری در پای صندوق‌های اخذ رأی در حال ثبت حماسه دیگری در این عرصه مهم سیاسی اجتماعی هستند.

گزارش از مناطق نفتی و گازی در خلیج‌فارس حاکی است صندوق‌های اخذ رأی با بالگرد به سکوها انتقال یافته‌اند و کارکنان صنعت نفت مشارکت گسترده خود را در چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری به اثبات رساندند.

گزارش از بوشهر حاکی است با استقرار صندوق اخذ رأی در گلزار شهدای بهشت صادق علیه‌السلام بوشهر خانواده معظم شهدا، استاندار و دیگر مسئولان دستگاه‌های اجرایی و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت، رأی خود را از همان دقایق رأی‌گیری در این صندوق ریختند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.