پزشکیان در بیمارستان فیروزآبادی شهر ری رأی داد

مسعود پزشکیان نامزد انتخابات ریاست جمهوری رای خود را در مرکز آموزشی درمانی (بیمارستان) فیروزآبادی شهرستان ری به صندوق انداخت .

به گزارش شهروند آنلاین،نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری قبل از انداختن رای خود به صندوق در بیمارستان فیروزآبادی شهر ری حاضر شد و با مسئولان و همراهان بیماران دیدار و گفت وگو کرد.

پزشکیان پس از انداختن رای خود به سرعت بیمارستان فیروز آبادی را ترک کرد.

انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در شهرستان‌های استان تهران صبح روز جمعه با حضور شهروندان آغاز شد.

امروز جمعه در ساعت ۸ صبح با دستور احمد وحیدی، وزیر کشور رأی‌گیری از واجدین شرایط انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در شهرستانهای تهران، ری، اسلامشهر، پردیس و شمیرانات ، دماوند، فیروزکوه، پاکدشت، قرچک ورامین و پیشوا شهریار، ملارد، شهر قدس، بهارستان و رباط کریم همزمان در سراسر آغاز شد.

ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: فرآیند اخذ رای از رای‌دهندگان انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری از ساعت ۸ صبح جمعه در شعب اخذ رای سراسر کشور آغاز شد.

لذا به استناد ماده ۳۶ قانون انتخابات ریاست جمهوری کلیه افرادی که تابعیت ایرانی دارند و سن آنها ۱۸ سال تمام باشد؛ یعنی متولدین روز ۸ تیرماه ۱۳۸۵ و قبل از آن می‌توانند با ارائه اصل شناسنامه و یا کارت ملی خود در انتخابات مذکور شرکت کنند.

رای‌دهندگان خارج از کشور که مدارک شناسایی فوق را به همراه ندارند می‌توانند با ارائه گذرنامه‌ی معتبر خود نیز رای دهند.

همچنین به منظور تسریع در احراز هویت رای‌دهندگان، ارائه کارت ملی برای دارندگان شناسنامه‌های قدیمی، الزامی است.

پیش از این رئیس ستاد انتخابات استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: استان تهران بزرگترین حوزه انتخابیه کشور است و کار سنگینی برای برگزاری انتخابات داریم، چهار راهبرد مشارکت، امنیت، رقابت و سلامت مد نظر مقام معظم رهبری در انتخابات رعایت شد.

سید عباس جوهری گفت: در انتخابات ریاست جمهوری هشتم تیرماه، ۶ هزار و ۶۹۴ شعبه اخذ رای برای جمع‌آوری آرای مردم در سطح استان پیش‌بینی شده است که از این تعداد ۴۸۲ شعبه به صورت سیار خواهد بود.

او گفت: در صورت عدم کسب اکثریت آرا توسط یک نامزد جمعه ۱۵ تیرماه مرحله دوم انتخابات برگزار می‌شود.

همچنین اسداله تقی زاده رئیس هیات بازرسی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری استان تهران از شهروندان این استان خواست تا تخلفات انتخاباتی را به سامانه تلفنی ۴۵۵۰۰ گزارش کنند.

اسامی نامزدهای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به شرح زیر است:

مسعود پزشکیان- فرزند محمد علی- کد نامزد ۲۲

مصطفی پورمحمدی- فرزند حسین- کد۳۳ نامزد

سعید جلیلی- فرزند محمدحسن- کد۴۴

محمدباقر قالیباف- فرزند حسین- کد نامزد ۷۷

چهاردهمین انتخابات ریاست ‌جمهوری ایران برای انتخاب نهمین رئیس ‌جمهور جمعه هشتم تیر ۱۴۰۳ در سراسر کشور و سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها برگزار می‌شود./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.