رأی سعید جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری

«سعید جلیلی» نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز جمعه – هشتم تیر ماه – دقایقی قبل در مسجد امام حسن مجتبی (ع) در محله مشیریه تهران حضور یافت و رأی خود را به صندوق انداخت.

به گزارش شهروند آنلاین، سعید جلیلی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز جمعه – هشتم تیر ماه – در مسجد امام حسن مجتبی (ع) در محله مشیریه تهران حاضر شد و رأی خود را به صندوق انداخت.

جلیلی را جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فعالان رسانه‌ای، چهره‌های سیاسی و فرهنگی و اقشار مختلف مردم همراهی کردند.

به گزارش ایرنا، چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری رأس ساعت ۸ صبح امروز جمعه – هشتم تیرماه – در ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه اخذ رأی در سراسر ایران آغاز شد که از این تعداد ۳۴ هزار و ۵۲۲ شعبه شهری، ۲۴ هزار و ۱۱۸ شعبه روستایی، ۴۳ هزار و ۴۲۵ شعبه ثابت و ۱۵ هزار و ۲۱۵ شعبه سیار است.

همچنین ۳۴۴ شعبه اخذ رأی در نقاط مختلف جهان برای انتخاب نهمین رئیس‌ جمهور در سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها در نظر گرفته شده است.

برای برگزاری انتخابات امروز ، بیش از ۸۰۰ هزار نفر از اقشار مختلف مردم حضور فعال دارند که همگی آموزش‌های لازم را دیده‌اند و هر یک از نامزدهای انتخابات نیز می‌توانند دو نماینده مستقر در ستاد انتخابات کشور داشته باشند.

مدارک لازم برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، تنها شناسنامه و کارت ملی است و در شعب اخذ رأی خارج از کشور نیز رای گیری با گذرنامه قابل انجام است.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات وزارت کشور در این انتخابات با توجه به محدودیت های که در قانون انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد، رأی‌گیری تنها با تعرفه های کاغذی انجام می‌شود همچنین در این دوره، احراز هویت به روال گذشته الکترونیکی است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.