دادستان کل کشور:گزارشی از تخلف و جرم در انتخابات اعلام نشده است

دادستان کل کشور، حضور در انتخابات را مظهر مردم‌سالاری دینی و موجب وحدت دانست و گفت: تاکنون گزارش خاصی درباره تخلف و جرم در انتخابات اعلام نشده است.

به گزارش شهروند آنلاین، حجت‌‌الاسلام و المسلمین محمد موحدی‌ آزاد روز جمعه هشتم تیر ماه در حاشیه برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حسینیه ارشاد رأی خود را به صندوق انداخت و در جمع خبرنگاران ضمن تشکر از برگزارکنندگان چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و نیز نیروهای امنیتی که امنیت کامل را در برگزاری انتخابات برقرار کرده‌اند، اظهار داشت: مردم ایران وظیفه‌شناس هستند و می‌دانند چگونه از استقلال سیاسی، فرهنگی و اقتصادی کشور دفاع کنند.

دادستان کل کشور با بیان اینکه مردم به طور میانگین سالانه یک بار در انتخابات شرکت می‌کنند، تاکید کرد: شرکت حداکثری ملت ایران در انتخابات موجب پیشرفت کشور در همه امور است.

موحدی آزاد حضور حداکثری در انتخابات را موجب پیشرفت دانست و افزود: برای رسیدگی به تخلفات احتمالی در سراسر کشور ستاد پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی را تشکیل داده‌ایم.

به گزارش ایرنا، چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری رأس ساعت ۸ صبح امروز جمعه – هشتم تیرماه – در ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه اخذ رأی در سراسر ایران آغاز شد که از این تعداد ۳۴ هزار و ۵۲۲ شعبه شهری، ۲۴ هزار و ۱۱۸ شعبه روستایی، ۴۳ هزار و ۴۲۵ شعبه ثابت و ۱۵ هزار و ۲۱۵ شعبه سیار است.

همچنین ۳۴۴ شعبه اخذ رأی در نقاط مختلف جهان برای انتخاب نهمین رئیس‌جمهور در سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها در نظر گرفته شده است.

برای برگزاری انتخابات امروز ، بیش از ۸۰۰ هزار نفر از اقشار مختلف مردم حضور فعال دارند که همگی آموزش‌های لازم را دیده‌اند و هر یک از نامزدهای انتخابات نیز می‌توانند دو نماینده مستقر در ستاد انتخابات کشور داشته باشند.

مدارک لازم برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، تنها شناسنامه و کارت ملی است و در شعب اخذ رأی خارج از کشور نیز رای گیری با گذرنامه قابل انجام است.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات وزارت کشور در این انتخابات با توجه به محدودیت های که در قانون انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد، رأی‌گیری تنها با تعرفه های کاغذی انجام می‌شود همچنین در این دوره، احراز هویت به روال گذشته الکترونیکی است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.