مشارکت بیش از ۸۰۰ امدادگر در ۱۰۴ عملیات سیل و آبگرفتگی

رئیس سازمان امدادونجات با اشاره به انجام ۱۰۴ مورد عملیات سیل و آبگرفتگی، از شرکت بیش از ۸۰۰ امدادگر در امدادرسانی خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال ‌احمر؛ محمودی رئیس سازمان امدادونجات با اشاره به عملیات سیل و آبگرفتگی از یکم تا هشتم تیر ١٤٠٣ و تا ساعت ۵ و ۳۰ صبح، گفت: امدادگران جمعیت هلال ‌احمر به ١٢ استان متاثر (آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، قزوین، گلستان، گیلان و مازندران) امدادرسانی کردند.

او با بیان این که در این مدت زمان، ۱۰۴ مورد عملیات امدادی انجام شده است، ادامه داد: به ۱۸۰۴ نفر امدادرسانی شده، ۴۲۵ نفر اسکان اضطراری یافتند و ۲۱۷ نفر نیز به مناطق امن منتقل شدند. ۵ نفر از هم‌وطنان (سیل: ٤ (رودبار: ٣ نفر – سوادکوه: یک نفر) – رعدو برق: یک نفر (سراب) ) جان خود را از دست دادند و ۲ نفر نیز (سوادکوه : یک نفر – کلیبر : یک نفر) مفقود شدند.

محمودی افزود: ۲۱۳ تیم امدادی شامل ۸۱۴ امدادگر، در عملیات تخلیه آب ۳۵۸ واحد مسکونی شرکت کردند.

رئیس سازمان امدادونجات گفت: ۸۹ دستگاه چادر، ۲۷۲ تخته پتو، ۱۳۸ تخته موکت، ۵۹ ست ظروف، ۲۷۴ کیلوگرم نایلون، ۱۳۴ ثوب البسه و ۹۹ بسته غذایی بین افراد متاثر از سیل و آبگرفتگی توزیع شد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.