فرصت رأی برای بیش از ۱۰ میلیون نفر در استان تهران

رئیس ستاد انتخابات استان تهران واجدان شرایط رای‌دهی در این استان را ۱۰ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۷۴۲ نفر دانست و به شهروندان توصیه کرد برای رای دادن اصل شناسنامه یا کارت ملی را همراه داشته باشند.

به گزارش شهروند آنلاین، سید عباس جوهری روز جمعه در حاشیه ستاد انتخابات استان تهران که در استانداری تهران برپاست ضمن قدردانی از مردم بصیر و فهیم استان به واسطه حضور در اولین ساعات شروع رای‌گیری در پای صندوق‌های رای، گفت: این افتخار را داشتیم که امروز در محضر مقام معظم رهبری که رای خود را در صندوق ۱۱۰ استان تهران واریز کردند حضور داشته باشیم.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه در برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ۱۰ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۷۴۲ نفر در استان تهران واجد شرایط رای دادن هستند، گفت: طبق قانون، ۱۰ ساعت یعنی از ساعت هشت صبح تا ۱۸ عصر فرصت برای رای دادن در نظر گرفته شده و توصیه ما این است که مردم عزیز در ابتدای ساعات اولیه در پای صندوق‌های رای حضور پیدا کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه در این انتخابات طبق قانونی که توسط شورای نگهبان اعلام شده افراد تنها با دو مدرک هویتی می‌توانند رای دهند،عنوان کرد: بر خلاف انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان که برای رای دادن پنج مدرک هویتی قابل استفاده بود در این دوره از شهروندان می‌خواهیم حتما با دو مدرکی که اعلام شده پای صندوق‌های رای حضور پیدا کنند.

او با اشاره به اینکه مردم عزیز یا با استفاده از کارت ملی یا شناسنامه می‌توانند رای خود را به صندوق بیندازند، افزود: توصیه این است که رای‌دهندگان عزیز در صورت امکان با کارت ملی در شعب اخذ رای حاضر شوند.

جوهری در پاسخ به این سوال که درصورت قدیمی بودن شناسنامه افراد و نداشتن کارت ملی فرآیند رای‌دهی چگونه می‌شود پاسخ داد: با هماهنگی‌هایی که با اداره ثبت احوال صورت گرفته این افراد می‌توانند کد ملی دریافت کنند و با شناسنامه‌های قدیمی هم رای دهند و مشکلی در این خصوص نداریم.

معاون استاندار تهران از حضور خوب رای‌اولی‌ها از آغاز فرآیند انتخابات ریاست جمهوری تاکنون خبر داد و گفت: شاهد حضور مناسب سایر نیز اقشار نیز هستیم و طبق رصدهای صورت گرفته مردم در صحنه حضور دارند تا به فضل الهی شاهد در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شاهد حماسه‌ای دیگر از سوی هم‌استانی‌ها باشیم.

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز جمعه هشتم تیر ماه در سراسر کشور برای انتخاب نهمین رئیس جمهور در حال برگزاری است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.