داستانی غم‌انگیز برای دموکراسی

واکنش کندی به مناظره بایدن و ترامپ

«رابرت اف کندی جونیور» با «غم‌انگیز» خواندن مناظره روز گذشته ترامپ و بایدن، گفت که تصمیمات دولت آمریکا را نه رئیس ‌جمهور بلکه دیگران می‌گیرند.

به گزارش شهروند آنلاین، «رابرت اف. کندی جونیور» نامزد مستقل انتخابات ریاست ‌جمهوری و برادرزاده «جان اف کندی» رئیس‌ جمهور اسبق آمریکا در مصاحبه‌ای گفت:‌ «من این تصور را دارم که او (جو بایدن) در کاخ سفید تصمیم نمی‌گیرد، فکر می‌کنم دولت ما توسط افراد ناشناسی اداره می‌شود که تصمیمات را کنترل می‌کنند و این ترسناک است».

او با اشاره به مناظره روز گذشته جو بایدن و ترامپ به شبکه فاکس نیوز گفت: «آن مناظره داستان غم‌انگیزی برای دموکراسی بود».

اولین مناظره انتخاباتی آمریکا روز گذشته میان جو بایدن و دونالد ترامپ در حالی به پایان رسید که ضعف جسمانی و ذهنی بایدن به وضوح مشخص بود و سی ان ان نیز به عنوان میزبانِ این مناظره، ترامپ را پیروز اعلام کرد.

اجماع نظر تمامی رسانه‌ها بر عملکرد ضعیف بایدن تا جایی پیش رفت که روز گذشته برخی منابع آمریکایی از احتمال تصمیم حزب دموکرات برای جایگزین کردن فرد دیگری با بایدن خبر دادند.

مشاور باراک اوباما در دوره ریاست‌ جمهوری او نیز به سی ان ان گفت: «این چیزی نبود که از بایدن انتظار داشتیم، موضوع ترس و وحشت [از پیروزی ترامپ] نیست، آن‌چه که امروز مشاهده کردیم برای بسیاری دردناک بود».

از لحاظ تئوری، حزب دموکرات می‌تواند در نشست خود در ماه آگوست گزینه دیگری را جایگزین جو بایدن کند، اما از آن‌جایی که بایدن در انتخابات مقدماتی پیروز شده است، بعید به نظر می‌رسد که از دایره رقابت کنار رود، مگر اینکه خود راضی به این کار شود.

در همین راستا کارمندان کاخ سفید به رسانه‌های آمریکایی گفته‌اند که بایدن قصد تسلیم شدن و خروج از دایره رقابت‌ها را ندارد. مناظره دوم قرار است در 10 سپتامبر برگزار شود./فارس

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.