مشارکت 40 درصدی در مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری

سخنگوی ستاد انتخابات کشور از برگزاری دور دوم انتخابات در ۱۵ تیرماه خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین،‌ محسن اسلامی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت:‌ با توجه به اینکه هیچ یک از نامزدها نتوانستند اکثریت آرا را کسب کنند، بنابراین انتخابات به دور دوم رفت.مطابق قانون، مرحله دوم انتخابات روز جمعه 15 تیرماه در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

او افزود: براساس این آمار، نفرات اول و دوم به ترتیب به مرحله دوم راه پیدا می‌کنند و انتخابات در دور دوم برگزار خواهد شد.

اسلامی با بیان اینکه میزان مشارکت در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری، 40 درصد اسنت، گفت: آمار استانی به تفکیک در پرتال وزارت کشور منتشر خواهد شد. آماری که از نامزدها اعلام شد، آرای صحیح و مابقی آرای باطله هستند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور اضافه کرد: بعد از تایید صحت انتخابات و اعلام اسامی دو نفری که در دور دوم رقابت می‌کنند، با اعلام وزارت کشور تبلیغات آغاز می‌شود و زمان‌بندی تبلیغات نیز طبق جدول زمان‌بندی به‌ گونه‌ای است که تا 24 ساعت قبل از آغاز رأی‌گیری خواهد بود.

اسلامی افزود: تمهیدات دور دوم انتخابات انجام، تعرفه‌ها چاپ شده و آماده ارسال به استان‌هاست و فردا بعد از تایید صحت انتخابات توسط شورای نگبهان، ارسال می‌شود و امیدواریم انتخابات شکوهمندی را شاهد باشیم./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.