حمله صهیونیست‌ها به زنان و کودکان غزه با سگ‌های وحشی

یک سازمان حقوق‌بشری اعلام کرد که نیروهای اسرائیلی برای حمله به غیرنظامیان در نوار غزه اعم از زنان و کودکان و همچنین بازداشت‌شدگان، به ‌شکل سیستماتیک از سگ‌های وحشی استفاده می‌کنند.

به گزارش شهروند آنلاین، سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا ـ مدیترانه در گزارش جدید خود از جنایت‌های وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در نوار غزه گزارش داد، تیم میدانی آن ده‌ها مورد را مستند کرده است که نشان می‌دهد نیروهای اسرائیلی در جریان عملیات‌های نظامی خود در نوار غزه به‌ ویژه هنگام حمله به خانه‌ها، بیمارستان‌ها و اردوگاه‌های آوارگان، از سگ‌های بزرگ پلیس استفاده می‌کنند.

این سازمان حقوق‌بشری افزود: استفاده از سگ‌های پلیس توسط نیروهای اسرائیلی برای حمله به غیرنظامیان فلسطینی به‌ اشکال مختلفی صورت می‌گیرد، به‌عنوان مثال در برخی موارد نیروهای اسرائیلی دوربین‌های نظارتی را پشت این سگ‌ها نصب می‌کنند تا قبل از حمله به خانه‌ها، این سگ‌ها وارد آنجا شوند و عملیات شناسایی انجام دهند، علاوه بر آن نیروهای اسرائیلی به ‌شکل سیستماتیک و مکرر برای حمله به غیرنظامیان به‌ شکل وحشیانه‌ای از این سگ‌ها استفاده می‌کنند که موجب وحشت غیرنظامیان می‌شوند.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش اسرائیل هنگام یورش به خانه‌ها و اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی، به سگ‌ها دستور حمله به غیرنظامیان را می‌دهند و سپس فلسطینی‌های وحشت‌زده را مسخره می‌کنند. استفاده از سگ‌های وحشی هنگام حمله نیروهای اسرائیلی به خانه‌ها و اردوگاه‌های آوارگان در نوار غزه به یک روش سیستماتیک تبدیل شده است.

یک زن فلسطینی که مورد حمله سگ پلیس اسرائیل قرار گرفته بود، در این زمینه گفت که نیروهای اسرائیلی یک سگ وحشی را به ‌سمت او هدایت کردند و او در نتیجه حمله این سگ به‌شدت زخمی شده است.

حاجه دولت عبدالله، زن 67ساله فلسطینی است که نیروهای اشغالگر، زمانی که او در رختخواب خود در حال استراحت بود، یک سگ را مأمور حمله به او کردند.

این زن فلسطینی گفت: از زمان شروع جنگ، بارها نیروهای دشمن به خانه‌ام حمله کرده‌اند و در نتیجه حمله سگ وحشی نیروهای صهیونیستی، دچار بریدگی، شکستگی و خونریزی شدید در اندام‌های خود شده‌ام که با توجه به کمبود دارو و ویرانی بیمارستان‌های غزه، زخم‌هایم به‌شدت عفونت کرده‌اند.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا ـ مدیترانه در ادامه گزارش خود تأکید کرد: حادثه حمله سگ نیروهای اسرائیلی به این زن سالخورده فلسطینی، تنها یک مورد از حملات سیستماتیک سگ‌ها به غیرنظامیان در نوار غزه است.

این سازمان حقوق‌بشری گزارش داد که اعضای تیم میدانی آن در مشاهدات خود متوجه شدند که اسرائیلی‌ها به‌ شکل سیستماتیک از سگ‌ها برای حمله به کودکان و زنان فلسطینی در اردوگاه‌های آوارگان از جمله در شهر غزه، شمال آن و خان‌یونس استفاده کرده‌اند و اطلاعات مستندی در این زمینه وجود دارد.

در ادامه این گزارش آمده است: استفاده از سگ‌ها همچنین خطرناک‌ترین و وحشتناک‌ترین شکل استفاده از سگ‌های پلیس علیه اسرا و بازداشت‌شدگان فلسطینی بدون هیچ‌گونه محدودیت یا ممنوعیتی بوده است و در چهارچوب سایر تجاوزات غیرانسانی و وحشیانه اسرائیلی‌ها علیه اسرا و بازداشت‌شدگان فلسطینی قرار می‌گیرد، از جمله برهنگی و تجاوز جنسی.

سازمان مذکور تأکید کرد: شماری از بازداشت‌شدگان فلسطینی ساکن غزه که اخیراً آزاد شده‌اند، اعلام کردند: نیروهای اسرائیلی به ‌شکلی وحشیانه و غیرانسانی از سگ‌ها برای حمله به زندانیان و بازداشت‌شدگان استفاده می‌کنند و این جنایات وحشتناک به‌ دور از کانون توجه رسانه‌ها انجام می‌شود که مستلزم تحقیقات فوری و مجازات عاملان آن است.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا ـ مدیترانه در ادامه از جامعه بین‌المللی خواست به تعهدات حقوقی خود برای توقف جنایات نسل‌کشی و همه جنایت‌های جنگی و وحشتناکی که اسرائیل از 7 اکتبر گذشته علیه مردم غزه و همچنین اسرا و بازداشت‌شدگان فلسطینی مرتکب شده است، عمل و از ابزارهای فشار واقعی برای وادار کردن اسرائیل به رعایت قوانین بین‌المللی و توقف این جنایات استفاده کند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.