چراغ سبز عربی به مقاومت

تغییر موضع اتحادیه عرب در قبال حزب‌الله لبنان

اتحادیه عرب پس از گذشت هشت سال از درج نام «حزب‌الله لبنان» در فهرست «گروه‌های تروریستی»، اعلام کرد که از تصمیم خود منصرف شده است.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از شبکه الجزیره، پس از اقدامات جنبش حزب‌الله در مقابله با دشمن صهیونیستی در جریان عملیات طوفان الاقصی، اتحادیه عرب اعلام کرد که دیگر این جنبش را یک «گروه تروریستی» نمی‌داند.

«حسام زکی» معاون دبیرکل اتحادیه کشورهای عربی، پس از بازگشت از لبنان در یک گفت‌وگوی تلویزیونی اظهار داشت: پیش از این در تصمیمات اتحادیه کشورهای عربی، حزب‌الله به‌ عنوان سازمان تروریستی نامگذاری شده بود و کشورهای عضو هیچ ارتباطی با آن نداشتند اما اکنون این کشورها توافق کرده‌اند که از عنوان «تروریستی» برای حزب‌الله استفاده نکنند و امکان ارتباط با این جنبش مهیا شود.

او که بنا به گزارش برخی رسانه‌ها، در سفر به لبنان با برخی اعضای حزب‌الله دیدار داشته، در گفت‌وگوی تلویزیونی خود نیز از مهیا بودن شرایط برای برقراری روابط کشورهای عضو اتحادیه عرب با حزب‌الله خبر داد.

اتحادیه عرب در سال 2016 حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی درج کرده بود.

به گزارش ایرنا، از ابتدای عملیات طوفان الاقصی توسط مقاومت فلسطین در نوار غزه علیه نظامیان اشغالگر، مقاومت اسلامی لبنان نیز با هدف درگیر کردن بخشی از توان نظامی اشغالگران عملیات گسترده‌ای را در شمال فلسطین اشغالی آغاز کرد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی با اذعان به تأثیرات ضربات سخت رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان به شمال فلسطین اشغالی اعلام کرده‌اند که عملیات حزب‌الله به جنگ فرسایشی و درهم کوبیدن شهرک‌های صهیونیست‌نشین در این منطقه تبدیل شده است.

بهره‌گیری حزب‌الله لبنان از تسلیحات مدرن، سلاح های ضد زره و دقیق، باعث رعب و وحشت در میان اشغالگران شده و بخش اعظم شهرک‌های صهیونیست‌نشین شمال فلسطین اشغالی تخلیه شده‌اند.

به گفته کارشناسان نظامی رژیم صهیونیستی، حزب‌الله لبنان به تنهایی، نیمی از توان ارتش این رژیم را در جبهه شمال درگیر کرد و مانع از حضور قدرتمندانه ارتش اشغالگر در جبهه جنوب شد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.