آمادگی سازمان داوطلبان برای حمایت از بیماران نیازمند

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در دیدار و گفت وگو با رئیس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران، برای کمک به بیماران نیازمند مراجعه کننده به این مجتمع از محل اعتبارات حمایتی سازمان متبوعش اعلام آمادگی کرد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ در نخستین دیدار کاری در هفته جاری ، دکتر عبدی رئیس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران به همراه مدیران درمان و امور مالی این مجتمع، مهمان وحید سلیمی رئیس سازمان داوطلبان بودند.

این جلسه با دستور کار ” هماهنگی نحوه حمایت از بیماران نیازمند مراجعه کننده به مجتمع دارویی درمانی هلال ایران ” و با حضور امینی خزانه‌دار و دکتر مظفرپور رئیس اداره حمایتی سازمان داوطلبان برگزار شد.

رئیس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران در این جلسه با اشاره به افزایش هزینه‌های درمانی و نیز تنوع و تعدد خدمات این مجتمع و همچنین عدم استطاعت مالی برخی بیماران، خواستار آغاز دوباره همکاری مشترک مجتمع با سازمان داوطلبان و ایجاد ساز و کار لازم برای تامین بخشی از هزینه‌های دارویی و درمانی اینگونه بیماران شد.

رئیس سازمان داوطلبان نیز در این نشست گفت: این سازمان برای حمایت از مددجویان دارو و درمان و بیماران نیازمند از جمله بیماران واجد شرایطی که از سوی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران معرفی می‌شوند، با رعایت کامل ضوابط و قوانین موجود و با استناد به آیین‌نامه خدمات اجتماعی هلال احمر، آمادگی کامل دارد.

وحید سلیمی ارائه مستندات درمانی و دارویی و اسناد هویتی از سوی مددجو را جزو شروط قطعی و لازم برای استفاده از اعتبارات حمایتی سازمان داوطلبان برشمرد و افزود: این سازمان نیز با رعایت الزامات قانونی، آیین‌نامه خدمات اجتماعی هلال احمر، ابلاغیه‌های دولت از جمله پنجره واحد خدمات درمانی و مساعدت به شخص مددجو با کد ملی و همچنین اصول حرفه‌ای و استاندارد مددکاری اجتماعی، وظایف خویش را در این حوزه بدون کم و کاست انجام خواهد داد.

در پایان این جلسه مقرر شد با تشکیل کارگروهی تخصصی در کوتاه‌ترین زمان ممکن، نحوه تبادل اسناد و معرفی مددجویان از سوی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران به سازمان داوطلبان برای بهره‌مندی از خدمات حمایتی و انجام فرایند مددکاری،پس از تامین و واریز ردیف اعتبارات مربوطه،تشکیل شود./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.