محور مقاومت در برابر محور جنایت

نعیم قاسم :حمایت از غزه دفاع از آینده لبنان و منطقه است

معاون دبیرکل حزب‌الله تاکید کرد: حمایت از غزه مسئولیت همه اعراب و مسلمانان است و تنها با مقاومت است که می‌توان از ملت‌ها و منافع کشور‌ها محافظت کرد.

به گزارش شهروند آنلاین، شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان طی سخنانی درباره وضعیت داخلی این کشور و همچنین تقابل با دشمن صهیونیستی اعلام کرد: ما موضع مثبتی درباره مساله انتخاب رئیس جمهور در کشور اتخاذ کرده‌ایم و حتی با وجود تقابل کنونی که در جبهه جنوب لبنان با دشمن وجود دارد، ما همواره آماده بحث درباره مساله انتخاب رئیس جمهور بوده‌ایم و تلاش کردیم این روند را تسهیل کنیم.

نبرد در جنوب مانع انجام مسئولیت‌های حزب‌الله در امور داخلی نمی‌شود

شیخ نعیم قاسم افزود: ما آمادگی کامل برای انجام وظیفه خود درباره مساله انتخاب رئیس جمهور داریم و میان آنچه که در جنوب لبنان و غزه اتفاق می‌افتد، با موضوع انتخاب رئیس جمهور تفکیک قائل می‌شویم؛ همانطور که بسیاری از چیز‌ها را از هم جدا کرده‌ایم و با وجود درگیری‌ها در جنوب؛ اما زندگی عادی مردم لبنان جریان دارد؛ بنابراین ما به خوبی قادر به مدیریت همه امور به شکل جداگانه هستیم.

مقاومت یک اصل اساسی در همه دولت‌های لبنان است

او با اشاره به فتنه افروزی‌های برخی جریان‌های غرب‌گرا در لبنان گفت: برخی می‌گویند که مبارزه مقاومت در جنوب با دشمن، فاقد مشروعیت است و مردم لبنان آن را قبول ندارند. ما در پاسخ به این طرف‌ها می‌گوییم که اداره کشور توسط شورای وزیران انجام می‌شود و اگر نگاهی به ۱۹ بیانیه دولت‌های متوالی لبنان از سال ۱۹۸۹ تاکنون بیندازید، می‌بینید که همه این ۱۹ دولت‌ها درباره حق مقاومت صحبت کرده‌اند.

این مقام حزب‌الله تاکید کرد: همچنین برخی از دولت‌ها گفتند که ما به مثلث طلایی «ارتش، ملت و مقاومت» ایمان داریم و برخی از دولت‌ها هم به شکل دیگری صحبت کردند و متن بیانیه‌های خود را تغییر دادند. اما در هر صورت، مقاومت به عنوان یک اصل اساسی در لبنان باقی ماند و اگر به چهار دولت گذشته برگردیم، بیانیه‌های آنها از ۱۵ فوریه ۲۰۲۴ درباره تایید حق مقاومت تا امروز هیچ تغییری نکرده است.

شیخ نعیم قاسم تصریح کرد: درهمه بیانیه‌های دولت‌های متوالی لبنان، بر حق شهروندان لبنانی برای مقاومت در برابر اشغالگری اسرائیل، مقابله با تجاوزات آن و بازپس‌گیری اراضی اشغال شده لبنان، تاکید شده است. این متن روشنی در مشروعیت بخشیدن به مقاومت مردمی برای مقابله با تجاوزات، آزادسازی سرزمین و مبارزه با دشمن است.

او ادامه داد: بنابراین هر کسی که می‌گوید ما برخلاف نظر مردم کار می‌کنیم، به او می‌گوییم، مگر مردم نمایندگان خود را از طریق پارلمان و دولت انتخاب نمی‌کنند؛ بنابراین یک حمایت رسمی سیاسی دولتی وجود دارد که نشان‌دهنده پایگاه مردمی مقاومت است و هر کسی که به این رویکرد معتقد نیست، می‌تواند مخالفت کند، اما نمی‌تواند بگوید مردم لبنان هم اینگونه فکر می‌کنند.

حمایت از غزه وظیفه همه اعراب و مسلمانان است

شیخ نعیم قاسم در ادامه به روند تقابل کنونی با دشمن صهیونیستی پرداخته و تاکید کرد: ما زمانی که برای حمایت از غزه اقدام کردیم متقاعد شدیم، هیچ امکانی برای ما وجود ندارد که بنشینیم و نگاه کنیم که جهانِ به اصطلاح آزاد و پیشرفته که آمریکا و اروپا ادعای آن را دارند، در کنار رژیم اشغالگر صهیونیستی یک محور واحد از ظلم، استبداد و جنایت را تشکیل دهند؛ اما ما از برادرانمان در غزه که هر روز قتل عام می‌شوند، حمایت نکنیم و هیچ کاری انجام ندهیم.

معاون دبیرکل حزب‌الله افزود: نه تنها محور مقاومت، بلکه همه اعراب و مسلمانان باید از همان ابتدا برای دفاع از غزه اقدام می‌کردند و هر کس که روح و وجدان انسانی دارد، باید در کنار غزه باشد. ما به کسانی که از غزه دفاع نمی‌کنند، می‌گوییم، شما اگر واقعا انسان‌دوست هستید بگویید که در مقابل این بی‌عدالتی بزرگ در جهان و ظلم و استبدادِ آمریکا، اسرائیل و حامیان آنها کجا ایستاده‌اید؟

شیخ نعیم قاسم تاکید کرد تنها با مقاومت در چهارچوب مثلث طلایی ارتش، ملت و مقاومت می‌توان اراضی اشغالی کشور را از دشمن پس گرفت و تجربه ثابت کرده است، هر پیشنهادی که مربوط به شورای امنیت، سازمان ملل و کشور‌های بزرگ باشد منجر به اشغال بیشتر اراضی کشور و آسیب به منافع آن خواهد شد. هر پیروزی و آزادسازی که در لبنان حاصل شده به برکت همین مثلث طلایی بوده است.

این مقام حزب‌الله در پایان گفت: بنابراین حمایت ما از غزه در واقع دفاع از خود لبنان محسوب می‌شود و این نبرد حمایتی ما بخشی جدانشدنی از آینده لبنان و کل منطقه است. بخش زیادی ازعملیات‌هایی که دشمن صهیونیستی انجام داده و با آن رزمندگان و برادران ما را به شهادت رسانده است، به دلیل تجاوزات هوایی این رژیم در سال ۲۰۰۶ و ۲۰۱۳ بود؛ جایی که دشمن مقدار زیادی از اطلاعات را از کشور ما جمع‌آوری کرد و حاکمیت لبنان را مورد تجاوز قرار داد؛ بنابراین چرا باید در برابر این دشمن جنایتکار ساکت بمانیم و به میدان نیاییم؟ ما به وظیفه خود در مقابله با دشمن عمل می‌کنیم و از دیگران هم می‌خواهیم مسئولیت خود را در این زمینه بر عهده بگیرند./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.