راهپیمایی حمایت از فلسطین در شهرهای جهان

راهپیمایی حمایت از فلسطین در چندین شهر اروپا برگزار شد.

به گزارش شهروند آنلاین، حامیان فلسطینی در چندین شهر اروپایی به نشانه همبستگی با مردم فلسطین راهپیمایی کردند و در آلمان معترضان با پلیس درگیر شدند.

مردم در چندین شهر اروپایی به نشانه همبستگی با فلسطینیان تظاهرات کردند. تظاهرات در انگلیس، دانمارک و هلند برگزار شد و شرکت‌کنندگان برقراری آتش‌بس در غزه را خواستار شدند. افزون بر این معترضان از دولت‌های متبوع خویش خواستند اسرائیل را تحریم و ارسال تسلیحات به این رژیم را متوقف کنند. در آلمان صد‌ها معترض در حالی که پرچم فلسطین در دست داشتند، در برلین راهپیمایی کردند. در نهایت معترضان با پلیس درگیر و برخی بازداشت شدند. مقامات آلمان بسیاری از تجمع‌های مشابه را به نام مبارزه با یهودی‌ستیزی ممنوع اعلام کرده‌اند.

تظاهرات کودکان ایرلندی برای همبستگی با کودکان غزه

کانال تلگرامی شبکه خبری قدس تصاویری از تظاهرات کودکان در ایرلند برای اعلام همبستگی با کودکان غزه و محکوم کردن جنایات اشغالگران منتشر کرد.

تظاهرات گسترده حمایت از غزه در بورنموث انگلیس

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، اعضای جنبش همبستگی با فلسطین با برگزاری تظاهرات در شهر بورنموث انگلیس، حمایت خود را از ملت فلسطین اعلام کردند و توقف تجاوز اسرائیل به نوار غزه را خواستار شدند.

تظاهرکنندگان پارچه‌ای قرمز به طول ۵۰۰ متر با خود حمل می‌کردند که نماد ترسیم خط قرمز برای مقامات انگلیسی به علت حمایت از اسرائیل است.

آنها اعلام کردند بزرگترین خط قرمزشان، خط قرمز واقعی است که به نظر می‌رسد سیاستمداران از ترسیمش عاجز هستند یا نمی‌خواهند به آن پایبند باشند.

تظاهرکنندگان تأکید کردند شهروندان معمولی از شجاعت و شفافیت اخلاقی برخوردارند تا پایان تجاوز هولناک رژیم اشغالگر به نوار غزه را خواستار شوند.

حمایت دانشجویان دانشگاه لوزان سوئیس از مردم فلسطین

کانال تلگرامی “فلسطین آزاد” ویدئویی را به اشتراک گذاشت که در آن دانشجویان حامی فلسطینِ دانشگاه لوزان سوئیس بادکنک‌هایی به رنگ پرچم فلسطین به آسمان رها می‌کنند که پرچم فلسطین یا کاغذ‌هایی حاوی پیام‌هایی در محکومیت جنایات اسرائیل در غزه به آنها آویزان است.

تظاهرات دانشجویان حامی فلسطین در جشنواره وین

به گزارش کانال تلگرامی “فلسطین آنلاین” دانشجویان اتریشی حامی فلسطین با برپایی تظاهرات حین برگزاری جشنواره “انگوانته” در شهر وین، با قرمز کردن دست‌های خود به یاد قربانیان حملات اسرائیل در نوار غزه، سکوت دانشگاه و همدستی کشورشان را در نسل‌کشی جاری در غزه محکوم کردند.

تجمع حامیان فلسطین مقابل ساختمان بانک «بارکلیز» در «برایتون» انگلیس

صفحه کاربری «پویش همبستگی فلسطین در برایتون اند هوو» (Brighton PSC) در شبکه اجتماعی «اکس» («توئیتر» سابق)، روز شنبه تصویری را از تجمع حامیان فلسطین در اعتراض به همدستی بانک «بارکلیز» در نسل‌کشی اسرائیل در نوار غزه در شهر «برایتون» انگلیس مننتشر کرد.

معترضان که خطاب به این بانک شعار «شرم بر تو» سر می‌دادند، اعلام کردند: «با همدستی در نسل کشی، اِشغال و آپارتهاید بانکداری نکنید».

تجمع هواداران فلسطین مقابل ساختمان بانک «بارکلیز» در «گلاسکو»

صفحه کاربری «کمیته فوری نسل‌کشی در غزه» (GGEC) در شبکه اجتماعی «اکس»، تصویری را از تجمع روز شنبه حامیان فلسطین مقابل ساختمان بانک «بارکلیز» در شهر «گلاسکو»‌ انگلیس در اعتراض به همدستی این بانک در نسل‌کشی اسرائیل در غزه، منتشر کرد.

معترضان اعلام کردند بانک بارکلیز سرمایه‌گذار نسل‌کشی است و باید پاسخگو باشد.

معترضان همچنین در این تجمع، شعار «شرم، شرم» و «سود شما در خون فلسطینی هاست» سر می‌دادند.

تظاهرات حامیان فلسطین در نروژ

کانال تلگرامی «فلسطین آنلاین» شامگاه شنبه تصاویری از تظاهرات گسترده حامیان فلسطین در شهر کریستیان ساند در جنوب نروژ منتشر کرد.

بسیاری از شرکت کنندگان در این راهپیمایی که برای اعلام همبستگی با مردم فلسطین برگزار شده بود، کودکانشان را نیز همراه خود آورده بودند.

تظاهرات در حمایت از فلسطین در جزایر قناری اسپانیا

کانال تلگرامی «فلسطین آنلاین» شامگاه شنبه تصاویری از راهپیمایی حامیان فلسطین در جزیره گرن کاناریا -دومین جزیره پرجمعیت مجمع الجزایر قناری- در اسپانیا منتشر کرد.

این تظاهرات شامگاه جمعه برای اعلام همبستگی با مردم فلسطین برگزار شد./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.