ربات‌ها هم خودکشی می‌کنند؟!

بر اساس گزارش‌ها یک ربات که در کره جنوبی مشغول انجام کارهای اداری بود به دلیل فشار کار خود را از بالای پله پرتاب کرده‌است.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از ای‌اف‌پی، شورای شهر گومی کره جنوبی اعلام کرد که یک ربات پس از سقوط از پله‌ای به ارتفاع 6 متر دچار اختلال شده و دیگر پاسخ نمی‌دهد.

شاهدان گفتند ربات قبل از حادثه در یک نقطه می‌چرخید ​انگار چیزی در آنجا وجود دارد. علت سقوط هنوز در دست بررسی است.

ظاهراً این ربات به دلیل عدم تحمل ساعات کاری طولانی، خود را از بالای پله‌ها به پایین پرتاب کرده‌است.

این ربات ساخت شرکت Bear Robotics است. این شرکت متخصص در زمینه ربات‌هایی است که به عنوان پیشخدمت در کالیفرنیا در ایالات متحده آمریکا کار می کنند.

یک مقام مسئول شورای شهر گومی گفت: بخش‌هایی از ربات جمع‌آوری شده و توسط شرکت مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت. رسانه‌های کره‌ای این اتفاق را اولین خودکشی یک ربات در این کشور نامیدند.

این ربات یکی از اولین ربات‌هایی است که کار اداری در شهر گومی را انجام می‌دهد. ساعت کاری آن از ۹صبح تا ۶عصر است، همچنین کارت کارمندی مربوط به خود دارد.

ربات‌ها در کارهای روزمره مانند حمل و نقل اسناد، تبلیغ شهر و ارائه اطلاعات به مردم محلی کمک کرده‌اند. ربات‌های دیگر معمولاً فقط در یک طبقه کار می‌کنند، اما ربات شورای شهر گومی می‌تواند به تنهایی با آسانسور بین طبقات حرکت کند.

طبق گزارش فدراسیون بین‌المللی رباتیک، کره با داشتن یک ربات صنعتی به ازای هر 10 کارمند، بالاترین تراکم ربات جهان را دارد./فارس

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.