تاکید رئیس هلال‌ احمر بر مشارکت پرشور در انتخابات ریاست جمهوری

ادامه خدمات پزشکی هلال ‌احمر در عربستان تا هشتم محرم

رئیس جمعیت هلال‌ احمر با اشاره به افزایش شمار حجاج ایرانی مراجعه کننده به مراکز درمانی این جمعیت در عربستان، از کاهش تعداد فوتی‌های حج تمتع نسبت به گذشته خبر داد و تاکید کرد: بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار خدمات تاکنون ارائه شده و خدمات‌دهی هلال ‌احمر در عربستان تا بازگشت آخرین زائران به کشور ادامه خواهد یافت.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌ احمر؛ دکتر پیرحسین کولیوند در جلسه شورای مدیران این جمعیت با بیان اینکه نقش‌آفرینی اعضای هلال ‌احمر در انتخابات ریاست جمهوری را ارج می‌نهیم و با اشاره به دو مرحله‌ای شدن انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: هیچکس از مسئولان این جمعیت اجازه ندارد که علیه یا به طرفداری از کاندیدایی خاص، از امکانات هلال ‌احمر استفاده کند، تنها وظیفه ما، تشویق اعضا و مردم به مشارکت پرشور در انتخابات است.

او در ادامه با اشاره به اینکه اقدامات پزشکی و درمانی حج امسال به نحو مطلوب انجام شده است، از ارائه بیش از یک میلیون و ۱۲۳ هزار و ۲۹۰ خدمت بهداشتی، درمانی، پرستاری و امدادی به زائران ایرانی تا امروز خبر داد.

کولیوند افزود: با توجه به گرمای شدید هوا در عربستان، تعداد مراجعه‌کنندگان و زائران به مراکز پزشکی حج و زیارت هلال ‌احمر در حج تمتع جاری، از حج سال گذشته بیشتر بود اما با افزایش درمانگاه‌ها و مکاتب درمانی، خدمات کیفی‌تر به مراجعان ارائه و تعداد فوتی‌ها نسبت به حج قبلی کاهش یافت.

رئیس جمعیت هلال ‌احمر افزود: تا هشتم محرم و تا پایان بازگشت آخرین زائران ایرانی به کشور، خدمات هلال ‌احمر در عربستان ادامه دارد.

کولیوند در ادامه با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجامع هلال‌ احمر در مردادماه، بر برگزاری روند انتخابات اعضای مجامع و شورای عالی این جمعیت به صورت منسجم و هماهنگ و با دقت کامل تاکید کرد و افزود: انتخابات باید کاملا مطابق قوانین هلال ‌احمر برگزار شود و افرادی که واجد شرایط حضور هستند باید مشخص‌شده باشند. همچنین هزینه‌کرد در انتخابات شفاف باشد و در نظارت و اجرا نیز دقت کافی انجام شود تا افرادی که انتخاب می‌شوند، دلسوز هلال ‌احمر باشند و دغدغه کمک به مردم را داشته باشند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.