خبر خوش وزیر علوم برای دانشجویان نمونه کشوری

وزیر علوم از ارسال نامه به بنیاد ملی نخبگان به منظور استخدام خارج از فراخوان هیات علمی دانشجویان نمونه کشوری خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین، محمد علی زلفی گل در مراسم تجلیل از برترین‌های سی‌ویکمین دوره جشنواره دانشجوی نمونه کشوری که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، با بیان اینکه قهرمان و پهلوان شدن و دانشجوی نمونه شدن کار سختی است؛ ولی حفظ دانشجوی نمونه بودن سخت‌تر است، گفت: معمولا جایی که دانشگاه احداث می‌شود آنجا ارزش پیدا می‌کند. دانشجویان نمونه باید خیلی مراقب کردار و رفتار خود باشند چون الگوی دانشجویان دیگر هستند. شخصیت علمی یک‌ کشور باید متوازن باشد کاریکاتوری نباشد و به تمام زیر نظام‌ها توجه شود.

زلفی گل افزود: در این دوره در وزارت علوم فعالیت‌هایی در زمینه نگهداشت و جذب نخبگان، زیرساخت‌ها، توجه به امکانات رفاهی دانشجویان و ایجاد خوابگاه‌های متاهلی انجام شد. همچنین در این دوره دستورالعمل انتخاب دانشجویان سرآمد برای اولین بار تدوین و ابلاغ شد و پذیرش دانشجوی استادمحور برای اولین بار اجرایی شد.

وزیر علوم در پایان خاطرنشان کرد: نامه دو امضایی با امضای عین‌اللهی، وزیر بهداشت تهیه کرده و برای بنیاد ملی نخبگان ارسال می‌کنیم تا دانشجویان نمونه کشوری هم جزو بنیاد ملی نخبگان قرار گرفته و خارج از فراخوان جذب هیات علمی شوند./ایسنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.