راه برون‌رفت از مشکلات سلامت اجرای سیاست‌های ابلاغی است

رئیس موسسه ملی تحقیقات سلامت گفت: راه برون رفت از مشکلات نظام سلامت اجرای دقیق و کامل سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است.

به گزارش شهروندآنلاین، علی اکبری ساری؛ نماینده ستاد سلامت جلیلی با بیان اینکه فقر و محرومیت بیماری‌ها را تشدید می‌کند، اظهار کرد: مهم‌ترین برنامه برای ارتقای سلامت جامعه رفع فقر و محرومیت است که برای آن برنامه های خوبی در برنامه‌های آقای جلیلی وجود دارد.

وی گفت: راه برون‌رفت از مشکلات نظام سلامت اجرای دقیق و کامل سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است و آقای جلیلی در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

رئیس موسسه ملی تحقیقات سلامت افزود: برنامه مهم، تلاش هدفمند و نظام‌مند برای بهبود سبک زندگی منطبق بر آموزه‌های ایرانی و اسلامی است به طوری که مصرف کالاهای آسیب‌رسان به سلامت مانند دخانیات کاهش یابد. این امر با تدوین قوانین مناسب و برنامه‌های موجود اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: فراهم کردن آب سالم و بهداشتی برای همه، بهداشت خاک برای رفع مشکل محصولات کشاورزی، بهبود وضعیت جاده‌ها برای کاهش تصادفات رانندگی از جمله اقدامات در دست کار خواهند بود.

اکبری ساری بیان کرد: برنامه‌های حوزه سلامت از طریق تقویت شبکه بهداشتی کشور در کشور می‌تواند اجرا شود. در دولت آقای جلیلی برنامه پزشکی خانواده، نظام ارجاع و پرونده الکترونیک سلامت توسعه خواهد یافت و همه خانواده‌ها را تحت پوشش قرار خواهد داد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.