سه‌گانه شرارت؛سیبل موشک‌های بالدار یمنی

حمله ارتش یمن به چهار کشتی نظامی و تجاری در چهار دریا

سخنگوی نیروهای مسلح یمن با صدور بیانیه‌ای از چهار عملیات مختلف نیروهای مسلح این کشور در دریای سرخ، دریای عرب، اقیانوس هند و دریای مدتیرانه خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از گزارش شبکه تلویزیونی المسیره، یحیی سریع، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن در بیانیه‌ای تصویری اعلام کرد: برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین و مجاهدان آن و در پاسخ به جنایت‌های دشمن صهیونیستی علیه مردم فلسطین در نوار غزه و پاسخ به تجاوزات آمریکا و انگلیس به یمن، نیرو‌های مسلح یمن با استعانت از خداوند متعال در چهار عملیات نظامی استثنایی چهار کشتی سه‌گانه شرارت آمریکا، انگلیس و اسرائیل را به شرح زیر هدف قرار دادند.

در نخستین عملیات، نیروی موشکی با تعدادی موشک بالدار کشتی اسرائیلی ام اس سی یونیفیک (MSC Unific) را در دریای عرب هدف قرار داد و موشک با دقت و به صورت مستقیم به هدف خود اصابت کرد.

در عملیات دوم، نیروی موشکی و نیروی دریایی با تعدادی موشک بالستیک و بالدار برای دومین بار در هفته جاری نفتکش آمریکایی دلونیکس (Delonix) را در دریای سرخ هدف قرار داد.

در سومین عملیات، کشتی انگلیسی آنویل پوینت (Anvil Point) در اقیانوس هند هدف قرار گرفت و به لطف خدا حمله با دقت و به صورت مستقیم انجام گرفت. این کشتی با تعدادی موشک بالدار نیروی موشکی نیرو‌های مسلح یمن قرار گرفت.

در چهارمین عملیات، یگان موشکی با تعدادی موشک بالدار کشتی لاکی سایلور (Lucky Sailor) را در دریای مدیترانه هدف قرار داد، زیرا شرکت مالک آن تصمیم ممنوعیت ورود به بنادر فلسطین اشغالی را نقض کرد.

عملیات نیرو‌های مسلح یمن جز در صورت توقف تجاوزات و محاصره تحمیل شده بر مردم فلسطین در نوار غزه متوقف نخواهد شد./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.