نامه رهبری به جوانان آمریکا نامه‌ای به دغدغه‌مندان عالم است

معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری، گفت: نامه رهبر انقلاب به جوانان آمریکایی، در اصل نامه‌ای تمدنی و خطاب به تمام انسان‌ها و دغدغه مندان عالم است.

به گزارش شهروند آنلاین، آیت‌الله قمی در هجدهمین اجلاس مدیران و نمایندگان جامعةالمصطفی ضمن گرامیداشت ایام نزول آیات مبارکه تطهیر، ولایت و آیه مباهله، المصطفائیان را پرچم‌داران و طلایه‌داران معارف الهی در جای‌جای جهان توصیف کرد و اظهار داشت: المصطفائیان مجاهدان تبیین معارف الهی هستند که پرکار، پرتلاش و مخلص و توانمند در مسیر تعالی معارف الهی در عرصه بین‌الملل گام بر می‌دارند.

او ضمن اشاره به چهلم شهدای خدمت، شهید آیت‌الله رئیسی را مصداق بارز خدمت صادقانه، خستگی‌ناپذیر، بی‌منت و تا پای جان آماده توصیف کرد و افزود: غیرت اسلامی و ایرانی شهید آیت‌الله رئیسی باعث شد تا در مجامع مختلف ملی، بین‌المللی و منطقه‌ای شجاعانه از مواضع انقلاب اسلامی و جایگاه ملت بزرگ ایران دفاع کند.

معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری به خدمات ارزنده شهید آیت‌الله رئیسی در مباحث مختلف اشاره کرد و گفت: شهید رئیسی در دل بحران‌ها با حضور در میدان‌ها، توانست پایگاه و سرمایه اجتماعی جمهوری اسلامی را در داخل و خارج از کشور توسعه و افزایش دهد.

او با بیان این که شهید رئیسی در هزار روز خدمت، حدود 2500 ساعت پرواز داشت، بیان کرد: شهید آیت‌الله رئیسی به 20 کشور جهان 27 مرتبه سفر کرد و توانست جایگاه ایران اسلامی را به نحو محسوسی ارتقا دهد، به‌گونه‌ای که در مراسم بزرگداشت ایشان، 73 مقام بین‌المللی و 9 رئیس‌ جمهور حضور داشتند؛ بیش از 34 نفر از رؤسای جمهوری جهان، 44 شخصیت مهم جهانی و 24 نهاد بین‌المللی مثل دبیرکل سازمان ملل، پاپ، رئیس الازهر و غیره پیام تسلیت فرستادند.

قمی تواضع، صداقت، صمیمت و خونگرمی شهید آیت‌الله رئیسی با مردم را مورد توجه قرارداد و با بیان این که ایشان همواره اهل توسل و دعا بودند، خاطرنشان کرد: مجموعه ویژگی‌های شخصیتی شهید آیت‌الله رئیسی باعث شد که مقام معظم رهبری در فقدان ایشان فرمودند، ما یکی از بهترین‌ها زیر این آسمان را از دست دادیم.

او ضمن ارائه گزارشی از رویکردهای بین‌المللی شهید رئیسی با بیان اینکه ایشان به‌ صورت یک مُبَلِغ تراز دینی در فضای بین‌الملل ورود جدی داشتند، یادآور شد: با این که کشور ایران شخصیت برجسته‌ای را از دست داد؛ ظرفیت بالای قانون اساسی، درایت رهبر معظم انقلاب و انسجام ملی باعث شد تا هیچ مشکلی اتفاق نیفتاد و در کمتر از 40 روز شاهد برگزاری انتخابات باشکوه باشیم؛ به‌گونه‌ای که کاندیداها در رسانه ملی تندترین انتقادات را بیان کردند و این نشان‌دهنده ظرفیت بالای جمهوری اسلامی است.

معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری در ادامه با بیان این که امسال در مسائل بین‌المللی با شرایط خاصی روبه‌رو هستیم، به برگزاری انتخابات در 80 کشور جهان در سال 2024 اشاره کرد و گفت: علی‌رغم تمام انتقادها به سطح مناظرات انتخاباتی در ایران، سطح مناظرات آمریکا تجلی تکرار دروغ‌گویی ترامپ، لکنت زبان، ضعف و ناتوانی بایدن و فساد هر دو کاندیداها بود؛ دوگانگی شکل گرفته در جامعه آمریکا، روز به روز در حال گسترش است.

قمی به فرازهایی از نامه مقام معظم رهبری به جوانان آمریکایی اشاره کرد و افزود: درست است که این نامه خطاب به جوانان آمریکایی است، ولی در اصل نامه‌ای تمدنی و خطاب به تمام انسان‌ها و دغدغه‌مندان عالم است.

معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با تاکید بر این که فارغ از انتشار نامه، پیام آن باید به روز و زنده، استمرار داشته باشد، به برخی از رویکردها برای استمرار بخشی به پیام نامه رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: این نامه در حقیقت یک نوع گام به جلو در مرحله روایت‌سازی‌ها است؛ رهبر معظم انقلاب روایتی درست از این رویدادها را در قلب آمریکا و مبتنی بر ادبیات مورد فهم جوانان غربی مطرح ساختند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.