سایه شیطان بر سرزمین مقدس

جنایت سیستماتیک اسرائیل دراستفاده از اسرا به عنوان سپرانسانی

باشگاه اسرای فلسطینی با اشاره به اینکه صهیونیست‌ها از زمان اشغالگری در فلسطین از هیچ جنایتی علیه مردم این سرزمین دریغ نکرده‌اند، تاکید کرد: استفاده از غیرنظامیان و اسرا به عنوان سپر انسانی، روش قدیمی و سیستماتیک صهیونیست‌هاست.

به گزارش شهروند آنلاین، بعد از انتشار گزارش‌های مستند مختلف از جنایت کثیف صهیونیست‌ها در استفاده از اسرای فلسطینی به عنوان سپر انسانی در نوار غزه، باشگاه اسرای فلسطینی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: مقامات رژیم اشغالگر صهیونیستی طی سال‌های اشغالگری در فلسطین، به شکل سیستماتیک و مستمر از غیرنظامیان از جمله بازداشت‌شدگان و اسرای فلسطینی، به عنوان سپر انسانی استفاده کرده‌اند.

باشگاه اسرای فلسطینی افزود: کلیپی که اخیراً شبکه الجزیره از جنایت وحشیانه صهیونیست‌ها در استفاده از اسرای فلسطینی به عنوان سپر انسانی منتشر کرده است، نشان‌دهنده یک سیاست ضد بشری قدیمی اشغالگران صهیونیست است که در جنگ کنونی، مجدداً آن را احیا کرده‌اند و در چهارچوب جنایات شنیع صهیونیست‌ها در جنگ نسل‌کشی علیه ملت فلسطین در غزه قرار دارد.

در ادامه این بیانیه آمده است: هر روز حقایق جدیدی از ماهیت وحشی رژیم اشغالگر آشکار می‌گردد و توحش این رژیم حد و مرزی ندارد. همه جنایاتی که اشغالگران در غزه مرتکب شده‌اند، جنایات جدیدی در کارنامه آنها محسوب نمی‌شود؛ بلکه این جنایات از ابتدای اشغالگری صهیونیست‌ها در سرزمین فلسطین ادامه داشته و ضمن جنایات سیستماتیک دشمن صهیونیستی ضد ملت فلسطین بوده است.

این نهاد فلسطینی تصریح کرد: ناتوانی جامعه بین‌المللی در توقف این جنایات، عامل تداوم و گسترش آنها تا امروز بوده و میزان و شدت جنایاتی که اشغالگران علیه اسرا و خانواده‌های آنها از زمان آغاز جنگ مرتکب شده‌اند، بی‌سابقه بوده است. شواهد و مدارک واضح از جنایات اشغالگران در همه اشکال آن علیه غیرنظامیان و اسرای فلسطینی، نظام حقوق بشری جهان را در برابر یک آزمون بزرگ قرار می‌دهد.

باشگاه اسرای فلسطینی افزود: تاکنون صهیونیست‌ها هزاران نفر را از غزه ربوده‌اند و علاوه بر جنایت‌های سیستماتیک علیه آنها و اِعمال انواع شکنجه‌های وحشیانه، از سیاست کثیف ناپدید شدن اجباری نیز علیه این اسرا استفاده می‌کنند و گزارش‌های زیادی درباره تجاوزات وحشیانه صهیونیست‌ها به این بازداشت‌شدگان وجود دارد.

باشگاه اسرای فلسطینی مجدداً از جامعه بین‌المللی و نظام بین‌المللی حقوق بشر خواست تا مسئولیت خود را در قبال اسرای فلسطینی بر عهده بگیرد و به خشونت و جنایات فزاینده صهیونیست‌ها پایان دهد.

در حالی که از زمان آغاز جنگ نسل‌کشی رژیم صهیونیستی علیه غزه، گزارش‌های متعددی درباره استفاده اشغالگران از غیرنظامیان فلسطینی به عنوان سپر انسانی منتشر شده بود، شبکه الجزیره اخیرا در گزارشی مستند اعلام کرد به تصاویر جدیدی دست یافته که نشان می‌دهد ارتش اشغالگر در جریان جنگ علیه نوار غزه، از اسرای فلسطینی به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند.

در این زمینه، سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا -مدیترانه با انتشار گزارشی اعلام کرد: ارتش اسرائیل غیرنظامیان فلسطینی را مجبور به ورود به ساختمان‌ها یا تونل‌ها برای یافتن مواد منفجره می‌کند.

این سازمان حقوق بشری افزود: ما ده‌ها مورد را ثبت کردیم که نشان می‌دهد ارتش اشغالگر از غیرنظامیان فلسطینی به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند. استفاده از غیرنظامیان فلسطینی به عنوان سپر انسانی تنها محدود به نوار غزه نیست، بلکه موارد مشابه بسیاری را در کرانه باختری ثبت کردیم و این در چهارچوب سیاست کثیفی است که سال‌هاست اسرائیل دنبال می‌کند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.