توهم قدرت!

یدیعوت آحارانوت: ارتش اسرائیل در تمامی جبهه‌ها شکست خورد

یک رسانه عبری‌زبان عملیات طوفان الاقصی را ضربه کاری به این رژیم دانست و اذعان کرد که ارتش این رژیم در حمایت از شهرک‌نشینان و نظامیان خود در تمامی جبهه‌ها شکست خورد.

به گزارش شهروند آنلاین، روزنامه یدیعوت آحارانوت در گزارشی در شماره امروز خود نوشت: ضربه هولناکی که 7 اکتبر به ما وارد شد و 120 ربوده شده‌ای که همچنان در اختیار حماس قرار دارند، جنگ عبثی که در جنوب در حال انجام داریم و مشکلات مستمری که حزب‌الله برای ما ایجاد می‌کند، سیاستگذاران اسرائیلی را در معضلی دائمی قرار داده است.

به آنها باید لیستی از ژنرال‌ها و ژنرال‌های بازنشسته و اندیشمندان را هم بیفزاییم که خبرنگاران نظامی هم به آنها می‌پیوندند، کسانی که همواره در امر باد کردن مشغول‌اند.

اما ضربه مهمی را هفته گذشته دریافت کردیم، زمانی که دانییل هاگارای سخنگوی ارتش اسرائیل در بدترین مخمصه‌ای که یک سخنگو می‌تواند دچار آن شود، گرفتار شد، او در واقع حقایقی را ذکر کرد که نباید بر زبان می‌آورد،همان حقایقی که بعد از او این هفته رئیس شورای نقب با همان لحن و گفتار اعلام کرد.

هاگارای در نشستی مطبوعاتی اذعان کرد که از بین بردن حماس امکان‌پذیر نیست و از بین رفتن حماس محال است، شاید ارتش اسرائیل به نقطه اقدام نظامی‌ شدید علیه حماس نزدیک شود اما حماس یک‌ ‌ایدئولوژی و اندیشه است.

در بخش دیگری از این یادداشت آمده است، مساله فقط به این اعتراف عدم فروپاشی حماس مربوط نمی‌شود، همان حماسی که قرار بود فرو بپاشد، اما فشارهای نظامی نتوانست اسرا را برای ما بازگرداند بلکه منجر به کشته شدن آنها یکی پس از دیگری به دلیل شدت ضربات و ویرانی شده است، این در حالی است که دو زخم التیام‌نیافته نیز در جامعه اسرائیلی یکی از آوارگان از جنوب و دیگری از شمال نیز به وجود آمده است.

ساختاری که داعیه شکست دادن هفت ارتش خارجی را داشت امروز در حفاظت از شهروندان خود و حفظ جان گروگان‌ها و نظامیانش در جبهه‌های مختلف شکست خورده است و حتی می‌توان عکس آن را صحیح دانست.

امروز فروش بالای ژنراتورهای برق، تلفن‌های ماهواره‌ای، کنسروهای مختلف و آب معدنی و از همه مهمتر بلیت برای پناهگاه‌ها گواهی بر این امر است.

حال در آستانه جنگ لبنان قرار داریم که قرار است یک فاجعه دیگری برای منطقه به بار آورد، باید ما برای رها شدن از تصور (توهم) قدرت از دکتر وقت بگیریم، تا ما همانند معتادان از این اعتیاد رهایی پیدا کنیم.

اگر از این امر شانه خالی کنیم، همچنان هزینه‌های جانی را خواهیم پرداخت، و سلامت روانی یک نسل کامل را تحت تاثیر خود قرار خواهیم داد، هزاران و شاید صدها هزار نفر از جوانان و مردان و زنان تحت تاثیر این امر باقی مانده و به امتی معتاد به نگرانی و تشییع جنازه‌ها و والدین داغداری که فرزندان خود را به خاک می‌سپارند تبدیل می‌شویم./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.