امضای توافقنامه توسعه گردشگری ایران و ویتنام

نمایندگان ایران و ویتنام با هدف گسترش و تقویت صنعت گردشگری، سند همکاری امضاء کردند.

به گزارش شهروند آنلاین از کوالالامپور، معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی کشورمان در دیدار با “هوانگ دائو کوانگ” معاون وزیر فرهنگ، ورزش و گردشگری ویتنام توافقنامه گسترش و تقویت همکاری در حوزه گردشگری امضاء کردند.

به‌روز‌رسانی یادداشت تفاهم گردشگری میان جمهوری اسلامی ایران و ویتنام، افزایش تعامل میان بخش‌های دولتی و خصوصی برای شناخت متقابل از ظرفیت‌های بخش گردشگری دو کشور و تسهیل ورود شهروندان ایرانی با لغو روادید از سوی طرف ویتنامی مهمترین محور‌های این سند همکاری بود.

همچنین همایش گردشگری (Roadshow) موسوم “به ایران خوش آمدید” با حضور شالبافیان، معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشورمان و نمایندگان بخش خصوصی و دولتی ویتنام به منظور انجام مذاکرات دوجانبه برای تحقق توسعه صنعت گردشگری در هتل پولمن هانوی، پایتخت ویتنام برگزار شد.

در این همایش که “هوانگ دائو کوانگ” معاون وزیر فرهنگ، ورزش و گردشگری ویتنام، علی اکبر نظری سفیر کشورمان و معاون مدیرکل بین‌الملل وزارت فرهنگ، ورزش و گردشگری ویتنام حضور داشتند؛ علاوه بر معرفی فرصت‌های گردشگری ایران، نشست‌های “B۲B” بین بخش‌های خصوصی دو کشور نیز تشکیل شد.

تقویت همکاری‌های دوجانبه و ایجاد فرصت‌های جدید دوجانبه برای توسعه صنعت گردشگری، توجه به تسهیلات ویژه در اجرای مقررات لغو روادید یکطرفه برای گردشگران ویتنام از طرف ایران، مهمترین اهداف این نشست بود./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.