تأثیر گذرگاه شمال ـ جنوب بر ارتقای همکاری‌‌های منطقه‌ای

سرپرست ریاست جمهوری گفت: راه‌اندازی گذرگاه شمال ـ جنوب، تأثیر بسیاری در ارتقای همکاری‌های ایران، قزاقستان و دیگر کشور‌های منطقه دارد.

به گزارش شهروند آنلاین، محمد مخبر در آیین دریافت استوارنامه «اونتالاب اونالبایف» سفیر جدید جمهوری قزاقستان، با توجه به راهبرد رئیس جمهور شهید و نیز سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر توسعه روابط با همسایگان در همه ابعاد، گسترش همکاری‌های دوجانبه با قزاقستان در سه سال گذشته را مطلوب ارزیابی و ابراز امیدواری کرد که سفیر جدید قزاقستان نیز در دوره ماموریت خود بتواند این روند را تقویت کند.

مخبر، ظرفیت‌های متنوع متقابل، به‌ویژه در عرصه کشاورزی، صنعتی و حمل و نقل را زمینه بسیار مناسبی برای تعمیق تعاملات ایران و قزاقستان دانست و بر اهمیت و تاثیر قابل ملاحظه راه‌اندازی گذرگاه شمال ـ جنوب در ارتقای سطح همکاری‌ها و مراودات میان دو کشور و نیز دیگر کشور‌های منطقه تاکید کرد.

«اونتالاب اونالبایف» سفیر جدید جمهوری قزاقستان نیز در این دیدار، ضمن تسلیت دوباره شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهان ایشان به دولت و ملت ایران، با توجه به برگزاری نشست سران کشور‌های عضو پیمان شانگهای به میزبانی این کشور در روز‌های آینده، حضور سرپرست ریاست جمهوری در این نشست را برای کشور خود و نیز دیگر اعضای این پیمان منطقه‌ای، مهم و موثر توصیف کرد.

سفیر جدید قزاقستان، همچنین با توجه به ظرفیت‌های متنوع موجود در دو کشور، بر اهمیت فعال شدن بخش‌های خصوصی ایران و قزاقستان برای بالفعل شدن این ظرفیت‌ها تاکید کرد و گفت: دو طرف، همکاری‌های خوبی در زمینه‌های کشاورزی و صنعتی دارند و فعال شدن گذرگاه شمال ـ جنوب می‌تواند تأثیر قابل توجهی در تقویت بیش از پیش تعاملات داشته باشد./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.