قهر با صندوق راه حل نیست

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران:مردم آگاهانه در انتخابات شرکت کنند

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: مردم در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آگاهانه و فارغ از مسائل احساسی و بر اساس منطق شرکت کنند تا بالاترین مقام اجرایی کشور بر اساس توانمندی و تخصص انتخاب شود.

به گزارش شهروند آنلاین،سیدحسن موسوی چلک در آستانه برگزاری دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت‌وگو با ایرنا افزود: موضوع استفاده از حق، موضوعی است که هر فردی در هر جایی که حقی دارد می‌تواند از آن استفاده کند؛ یکی از این حقوق استفاده از آن در مشارکت‌های سیاسی و مدنی است.

او ادامه داد: انتخابات یکی از مولفه‌های مشارکت سیاسی است و در این شرایط حتی اگر نارضایتی‌هایی باشد که هست و حتی اگر ناملایمتی‌هایی باشد که هست باز هم استفاده از این حق موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد و همه شهروندان در انتخابات شرکت کنند.

موسوی چلک تصریح کرد: البته استفاده از این حق مستلزم این است که برگزارکنندگان هم به جنبه‌ها و مولفه‌هایی متمرکز شوند و از آنجایی که انتخابات الزاماتی دارد که اگر نباشد این مشارکت اتفاق نمی‌افتد.

او افزود: از جمله این الزامات اطمینان داشتن به نتیجه انتخابات است که هرچه این اطمینان بیشتر باشد میزان مشارکت هم بیشتر است و مردم برای رسیدن به حق خود انتخاب می‌کنند. بر این اساس هم مردم در انتخابات مختلف مانند ریاست جمهوری، شوراها و مجلس شرکت می‌کنند.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: اما باید توجه شود که بدون بسترسازی و بدون الزامات لازم مشارکت حداکثری قابلیت عینی پیدا نخواهد کرد و این می‌شود که در انتخابات از همه طیف‌ها از همه سلیقه‌ها و حتی دوقطبی کردن فضای انتخابات شکل می‌گیرد و به کار گرفته می‌شود.

موسوی چلک به میزان مشارکت مردم در دور اول انتخابات ریاست جمهوری که هشتم تیرماه برگزار شد، اشاره کرد که مشارکت ۴۰ درصدی شکل گرفت و در این باره توضیح داد: این میزان مشارکت نشان می‌دهد که الزامات وجود ندارد یا اینکه ضعیف است.

او با تاکید بر اینکه معتقدم از طریق مشارکت می‌توانیم به برخی از حقوق خود دست یابیم، گفت: در گذشته شاهد بودیم که از طیف‌های مختلف در انتخابات روی کار آمدند و شرایط اقتصادی بدتر شد و حتی مردم شاهد اختلاس‌هایی بودند که بحث اعتمادسازی را سخت کرد؛ در چنین شرایطی شاید دوقطبی سازی انتخابات بتواند مشارکت را بیشتر کند.

موسوی چلک تاکید کرد: اما به مردم و شهروندان توصیه می‌کنم که انتخابی آگاهانه داشته باشند که بر اساس منطق باشد، درست است نارضایتی‌هایی هست اما راه حل مشکل قهر با صندوق نیست بلکه یکی از راه‌های رسیدن به حق، شرکت در انتخابات است و من هم به عنوان یک ایرانی در همه دوره‌های انتخابات شرکت کرده‌ام و شرکت خواهم کرد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.